Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg rosszul csinálom?

Tényleg rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Felváltva, egyik nap édes, másik nap nem édes bébiételt adok 8 hónaposomnak. Valaki nemrég megjegyezte, hogy ez nem jó így a baba emésztőrendszerének: főétkezésekre kizárólag nem édes ételeket (pl. főzelékféléket, hús plusz rizs vagy krumpli menüt és hasonlókat kellene neki adnom, míg édes gyümölcspépeket kizárólag desszertnek.


Tehát vagy a nem édes bébiétel után kellene adnom neki édeset (de annyit nem eszik a gyerekem, szerintem néha még főzelékfélékből is kevesebbet, mint amennyit korosztálya szerint ennie kellene), vagy főétkezések közötti időben.


Tényleg rosszul csinálom, árthatok így ezzel a babának?

Nekem úgy tűnik, ez a fajta változatosság tetszik neki. Szerencsére nem túl válogatós.



2016. jún. 19. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálás elején még nincs jelentősége. Később már ebédre laktatóbb étel (pl. főzelék hússal és rizzsel, vagy akár hús gyümölcsszósszal és krumplival), tízóraira/uzsonnára meg kevésbé laktatót, pl. gyümölcspép vagy joghurt. Az hogy édes vagy nem, szerintem mindegy. Hiszen felnőttként is szoktunk palacsintát vagy mákos tésztát enni ebédre, nem csak desszertnek.
2016. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bella169 ***** válasza:

Hány étkezésre kap kanalasat? Ez nem mindegy. Ha még csak egyre mondjuk akkor oké a dolog.

Ha már 2 étkezésre kap akkor kéne egy ilyen-egy olyat kapnia.

8 hósan a lányomnak a 3. étkezést kezdtük kiváltani.

Neki úgy néz ki, hogy tízórai gyümölcs (édes), ebéd főzelék (nem édes) és uzsonnára tejpép, joghurt, túró gyümölccsel (ezt a gyümölcs miatt mondhatjuk édesnek) Hozzáteszem, hogy a lányom nagy evő (szoktam mondani, hogy valószínüleg egy feketelyukkal a gyomrában született, mert szinte nincs az a mennyiség amit nem nyel el), ő ennyi idősen 3 üveg bébiételnek megfelelő mennyiséget simán eltüntetett. Most 10 hós, és a nap szilárd tápláléka 600-700gramm között van, és ehhez jön hozzá fél liter anyatej plusz tápszer reggelire meg vacsira.

2016. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, és ezt komolyan mind el is fogyasztja? Számomra ez megdöbbentően soknak tűnik, az enyém lényegesen kevesebbet eszik.
2016. jún. 20. 23:28
 4/4 Bella169 ***** válasza:

Igen. Megeszi. Elég nagyevő és nem válogatós. Szinte mindent megeszik.

Nagy baba 10.300 grammés kb 76-77 centi. (3860-al és 52 centivel született)

Nem egyformák a babák ahogy a felnőttek sem. Van köztük madár étkü és van akinek semmi nem elég.

2016. jún. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!