Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig van szüksége a babának...

Meddig van szüksége a babának anyatejre? Ha 8 hónaposan szeretném abbahagyni a szoptatást, akkor utána tápszert kell majd adnom?

Figyelt kérdés
Most 3 hónapos a babám, 6 hónapig szeretném ha csak anyatejes lenne (jelenleg nagyon ritkán kap tápszert, csak akkor ha elfogy a tejem és még éhes marad). 6 hósan viszont szeretném elkezdeni a hozzátáplálást illetve szép sorban kiváltani a szopikat. Nyilván nem fogom azonnal abbahagyni a szoptatást de reménykedem hogy 8-9 hós korára már sikerül kiváltani a szopikat (hehe, vagy túl naiv vagyok?) és rendes ételeket fog enni. De valahol olvastam hogy még szüksége van a tejre 1 (?) éves korig. Akkor az már tápszer kell hogy legyen? Vagy lehet neki pl. zabtejet, rizstejet stb. adni helyette?
2015. júl. 18. 18:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Aki 6-9 hó között abbahagyta a szoptatást az hogy csinálta? Köszi a válaszokat :)
2015. júl. 18. 18:22
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Én mindhárom gyerekemnél 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, nem tápszerrel, hanem gyümölccsel, otthon főzött főzelékekkel. 8 hónaposan már majdnem mindent ettek, amit a család. 8-9 hónaposan maguktól abbahagyták a szopást. Nincs szükségük tovább az anyatejre, csak ma sokan ezt propagálják.
2015. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Nem értem az észjárásodat!


Miért akarod időnap előtt abbahagyni a szoptatást?

Neked nem az a legfontosabb, ami a babádnak a legjobb?

Vagy ez teher neked? Ha igen, akkor ne haragudj, de te egy nagyon önző ember vagy.

2015. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
6 hósan nyugodtan elkezdheted a hozzátáplálást, nekem a gyerekorvos, és a védőnő is ezt javasolta. Kb eddig van szüksége csak anyatejre, 6 hós korától már inkább csak folyadékpótlás.
2015. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Vannak gyerekek, akik egyáltalán nem kapnak anyatejet. Ők is felnőnek.


Akkor kezd a hozzátáplálást, amikor jónak érzed, és majd érezni fogod, hogy mikor lehet abbahagyni a szoptatás.


Én az 5. hónapban kezdtem el a hozzátáplálást és kb a 8. hónapra jutottunk oda, hogy már csak hajnalban, ha felkel, illetve az esti lefekvés előtt szopizik. Az összes többi étkezést már kiváltottam.


Most 10 hónapos és lassan már erre sem lesz szükség. Még hajnalban szoptatom, ha felkel azért mert éhes.

2015. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6 hónaposan akartam volna hozzátáplálni, de 5 hónaposan kezdtem mert szinte"kikövetelte" magának :-) 9.5 hónapos korában egyik napról a másikra elutasította a cicit. Tápszert-tejitalt kap azóta kb napi 5 dl-t, imádja. 13 hós.
2015. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekes válaszok születtek.

Egy éves koráig a gyereknek napi kb. fél liter tej alapú táplálékra van szüksége, ez lehet anyatej vagy tápszer (néhányan a tejpépet is ide sorolják). Általában a vacsora és a reggeli szokott "tejes" étkezésnek megmaradni, persze egy idő után szilárd ételt is kap ezen alkalmakkor is.

Ha úgy érzed terhes már számodra a szoptatás, akkor szerintem nyugodtan hagyd abba 8-9 hónap környékén, de akkor még kapjon azért tápszert reggel-este (illetve ha igényli, akkor akár éjjel is).

2015. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ditta323 ***** válasza:

Lányomnál 4,5 hónaposan kezdtem el a kóstoltatást és amint tudtam kiváltottam neki egy étkezést. Most 10 hós megeszik már mindent (nem válogat :)) és csak este lefekvés előtt szopizik illetve reggel egy picit. Tejes dolgokat is kap (joghurt, krémtúró...)

Én tápot nem akarok már neki venni, úgyhogy amint betölti az 1 évét veszek neki tejitalt, és a szopi meg abbamarad.

2015. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tapasztalatmegosztásokat! Bár nem az volt a kérdés hogy miért, de igen, terhes nekem a szoptatás több okból is, amiket most nem fogok itt felsorolni. Már annak is örülök hogy ez a 3 hónap sikerült ideáig. :) Igaz nem akarom mindenáron abbahagyni, elképzelhető hogy tovább is menni fog a dolog, csak elmélkedtem mint lesz hogy lesz, meg most már a hozzátáplálásról is gyűjtögetem az infókat, ezért kérdeztem.
2015. júl. 19. 09:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt még elmondjátok, hogy miér pont a reggeli meg a vacsora marad meg egy darabig szopinak? Több helyen olvastam már.
2015. júl. 19. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!