Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy kis segítséget tanácsot...

Bogica0616 kérdése:

Egy kis segítséget tanácsot szeretnék kerni a hozzataplalassal kapcsolatban. Szerintetek normalisan haladunk?

Figyelt kérdés
4 hónaposan kezdtem a hozza táplálást a védőnő tanácsának megfelelően. Almával kezdtem de csak 1 kanálnyit eszik meg, igy jartam az őszibarackol is valamit a banánt is kiköpi. Fibtorog tőle. Egyedül a sütőtököt eszi meg kb max 10 babakanál mennyiségben, de csak ha tápszer van hozzáadva. Valamint sütőtököt almával esetleg 1-2 kanalnyi répát. Próbálta a tejberizs pépet aut is köpködi kifelé. Most mit tegyek a védőnő azt mondta hogy ki kellett volna váltanom már egy étkezést valamint 1 honap múlva a húst és darabos ételt kellene ennie, hogy megfelelően fejlődhessen. Nincs gond eddig a súlyával, érdekli az is ahogy eszem, de ő nem akar, mit tegyek?
2016. nov. 3. 13:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Szerintetek a sütőtokot se erőltessem? Azt úgy ahogy megeszi.
2016. nov. 3. 17:17
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se erőltesd még. Semmivel nem vagy elkésve. Én csecsemőkkel foglalkozom, 5 hónaposan szoktuk kezdeni a gyümölcsöt, de van aki kiköpködi, akkor nem erőltetjük, de a 9 órási tápszer előtt meg szoktuk kínálni. 6 hónaposan kezdjük a főzelékféléket, tápszerrel higítva, cumisüvegből, ha a te babád is tápszerrel keverve szereti add neki úgy. Később próbáljuk kiskanállal adni, -már a sűrű, tényleg főzelék állagút,- akit szépen lehet vele etetni azt azzal etetjük, aki prüszköl vagy még nem megy neki így, azt pár hét múlva megpróbáljuk újra. Tényleg figyelj a babádra úgy etesd, ahogy ő igényli. Én még a sütőtököt sem erőltetném, ha azt is csak úgy ahogy eszi. Az sem igaz, hogy jövő hónapban darabost kell ennie. Ahhoz kibújt fogak is kellenek amivel el tudja rágni, mi 1 éves kor körül szoktuk csak darabosabban adni.
2016. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!