Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Én csinálok valamit rosszul?

Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5.5 hónapos igazi kis bélpoklos :) Elkezdtük a hozzátáplálást, már délelőtt megeszik 140 mili t sütőtök, alma, barack, rèpa kombinációkból. Most kezdem a krumplit és követi majd a csirkemell. De bevágja az adagot és utána ugyanúgy kèri a cicit is, nem eszik belőle kevesebbet. Igazából amíg van nem bánom, csak már így is jó kis duci. Valamit én nem csinàlok jól? Tegyek bele a gyümibe még valamit, amitől laktatóbb? Én se lakok jól csak gyümivel :) Illetve szeretnék tanácsot kérni, hogy a csirkemell után mikkel folytassam? Nagyon köszönöm!

2016. nov. 10. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nagyon jó a táblázat.

2016. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a súlya miatt aggódsz, akkor több zöldséget és kevesebb gyümölcsöt adj. A gyümölcsökben sok a cukor, ezért hízlalnak is.

Fehérjére szüksége van, úgyhogy amit korának megfelelően lehet adni fehérjeforrást (én már nem emlékszem pontosan, hgoy mit mikor), azt kapja meg. 2-3 éves korig ugyanolyan mértékű a fehérjeigényük, mint egy testépítőnek: 2 gramm fehérje/testsúlykg. Ezeket (persze attól függően, mikor mit ehet majd) tojásból, húsból és tejtermékekből tudja bevinni.


Nem tudom már, hogy a halat mennyi idősen lehet bevezetni, de amikor már lehet, érdemes olajos halakat is adni, mert a zsiradékigény is magasabb arányaiban a kicsiknél, mint egy felnőttnél.


A súlyáról pedig a gyermekorvosotok tud nyilatkozni, hogy a korának megfelelő-e, erre van a percentilis táblázat. Ha abból nem lóg ki, akkor nincs gond.

2016. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és jellemzően úgy nőnek kb 2-2,5 éves korig (akkor kicsit belassul a növekedés), hogy először gömbölyödik, utána nyúlik egyet. Megint "széltében" nő, aztán hosszában.
2016. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm tényleg jó a táblàzat. Nem mondott semmit se a védőnő, se a doki a súlyára. Csak, hogy fejlettebb, mint az átlag és 1 éves méretű. 74 centi és 9800 gramm és hogy lassan tápláljam hozzá, mert nem lesz elég neki így a tej, amit kezdek én is érezni. Mondjuk megvolt a kezdősúly is: 4300 gramm. A krumplival ma befürödtünk, 1 kanáltól is iszonyat hasfájás, úgyhogy azt egy ideig hagyom. Akkor megpróbálok a zöldségekkel haladni tovább.
2016. nov. 10. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!