Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor adott a babájának...

Ki mikor adott a babájának először tojást? Illetve ha a 3,5 hónapos baba kúszik akkor az tényleg probléma?

Figyelt kérdés

Külföldön élek itt 12 hónapos injekció tartalmaz tojásfehérjét ezért hamarabb kell elkezdeni tojást adni 3,5 hónapos a kisfiam adtam neki egy pici tojás sárgáját semmi allergikus reakció nem volt illetve kapott már 1x 2x kis darab tésztát de nem tudom hogy ez így mennyire van rendben.bébi ételeket krumplit répát stb 2,5 hónapos kora óta eszik minden fajtát tápszeres baba napi több mint 1 liter tápszert megevett mégis csökkent a súly ezért a doktornő javaslatára kezdtem el a hozzá táplálást. Illetve normális az ha a 3,5 hónapos kisfiam 2 hete kúszik? 1 hetesen már át fordult 2 hónaposan mind 2 oldalára. A doktornőnk azt mondta próbáljam késleltetni és ne hagyjam kúszni mert szabálytalanul csinálja és nem tesz neki jót most akkor kötözzem le, vagy mit csináljak vele hogy ne csinálja? Az első babám és nem tudom hogy ez mennyire normális az itteni és az otthoni orvosok álláspontja merőben más.

Bocsánat a regényért és köszönöm annak aki elolvassa :)



2016. nov. 13. 20:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem 3 hetesen, hanem naposan, vagyis miután hazavittük a kórházból.
2016. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

Újra elolvastam mit is írtál. Azt hiszem valamit elnéztem.


Az, hogy tápszeres és mellette nem gyarapszik az valamilyen problémát jelet. Aminek a megoldása nem a hozzátáplálás elkezdése. Nem is értem milyen orvos mondhat olyant, hogy egy fejletlen emésztőrendszerű csecsemőnek tészta, és tojás kell. Neki a bélrendszere képtelen a szilárdabb ételek megemésztésére és csak rontasz az állapotán!

Ilyenkor itt Magyarországon az orvos nem hozzátáplálást javasol (ezt nem tudom honnan vette bármelyik hozzászóló), hanem másfajta tápszert ír fel. Ismerek olyan anyukát aki 3 hónap alatt 5 félét próbált mire valamelyik jó lett a babának.

Az,hogy nem hizik lehet valamilyen allergia is. Pl laktóz érzékeny lehet. (Csak példa!!!) Szóval a fejletlen emésztőrendszere megóvása érdekében inkább más tápszert vegyél neki, ne pedig hozzátápláld!

2016. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"Tojásallergia és a keresztallergia:

A tojásallergiások esetében is oda kell figyelni a keresztallergiára. A keresztallergia azt jelenti, hogy bizonyos anyagok ugyanazokat a tüneteket váltják ki, mint az adott fő allergén.

A tojás esetében ritkán keresztallergiát okozhat a csirkehús, illetve bőrérintkezés esetén a szárnyasok tolla is. A tyúktojásra allergiás személyek esetenként fürj- és pulykatojást fogyaszthatnak, azok alacsonyabb mértékű allergizáló tulajdonsága miatt.

Fontos tudni, hogy bizonyos oltóanyagok, például a 15 hónapos korban kötelezően beadandó MMR oltás is komoly tüneteket okozhat, mert az oltóanyagot csirkeembrióban állítják elő, illetve a lizozim tartalmú szemcseppek is veszélyesek lehetnek."

Írországban élek igazából most jutottunk el arra a szintre hogy 1 étkezést majdnem kiváltottunk (utána még kéri a tápszert maximum 50 grammot eszik egyszerre plusz 210ml tápszert) rengeteget ment a hasa (3 fajta tápszert is próbáltunk) a doktornő szerint a napi 4-5-6 kakis pelus volt az egyik oka a súlyvesztésnek ezért ajánlott egy speciális tápszert ami sajnos nem hozta a várt eredményt és így kaptunk 2 opciót az egyik a gyógyszer a másik a hozzátáplálás elsőnek csak kóstoltattam a gyümölcs leveket (Igazából almás,meggyes,körtés babavíz) nagyon szerette majd kapott egy kis krumplit pici tápszerrel vegyítve és nagyon tetszett neki tegnap kapott először tejpépet. Imád enni és ha ő örül akkor én is. Most kapott először tojás sárgáját kb 1mmx1mm nagyságú darabot szóval nem tömöm csak kinézte a számból. Próbálok mindent jól csinálni de iszonyat nehéz egyedül egy 3,5 hónapos gyerekkel és nincs is senki akihez szaladhatnék segítségért. Anyukámék már nincsenek köztünk a párom a terhesség elején le lépet és haza költözött az új párjával akit akkor 1 hónapja ismert 5 év együttlét után (tervezett baba volt) A barátaim haza mentek így elnézést ha vétek hibákat de nekem csak fórumok vannak és ott elég sokan írták egy 2 éves bejegyzésben is hogy 2 hónaposan kezdték a kóstoltatást védőnő tanácsára illetve a nagynéném védőnője szintén ezt tanácsolta (57 éves) szóval akkor végül kire is kellene hallgatnom? 4 hónaposan akartam kezdeni a hozzátáplálást de így jött össze.Tudok olyat is akinél minden ajánlás be lett tartva mégis mindenre allergiás amire csak lehet tej, liszt, tojás, barátnőm pedig "iszonyat rossz anya" 1 hónapos korától csokit adott a lányának hasfájásra 6 hónaposan tejet kapott 8 hónaposan ette a hagymás rántottát és a kolbászt, makk egészséges 8 éves kislány eddig egyszer volt "rendesen beteg" 3 napig kb 2 éve. De sokan a tápszert is az ördög dolgának tekintik pedig több millió ember felnőtt rajta.

2016. nov. 13. 23:07
 14/27 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy így alakult a sorsod. ;(


Azt azért vedd figyelembe, hogy minden baba más, és csak azért mert a sógornőd gyerekének valami jó attól nem biztos, hogy a tiédnek is.

2016. nov. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy minden gyereknek az a jó de minden gyerek más a 4 hónapos hozzá táplálást kifejezetten ajánlja nem egy ismerősöm sőt itt az orvosok is de ha a gyerek éhes és úgy érzi neki kell a kiegészítés akkor miért ne kaphatná meg? lehet hogy megveregetem a vállam hogy én betartottam amit mások mondtak de közben a gyermekem szenvedett... ő bizony enni szeretne és ha így van miért ne lehetne valószínűleg nem adok neki tehén tejet 4 hónaposan (én 1 hónaposan már kaptam) de mi baja lehetne egy kis krumplitól ne adj isten egy kis répától? fokozatosan kap mindent 4 napig 1 félét aztán ha minden rendben akkor kaphat mást is. Viszont ha nincs bébi papi akkor sajnos jön a hasmenés és a hasfájás amit valószínűleg tőlem örökölt. Végig zongoráztunk már nem 1 gyógyszert is pl infacol Dentinox és társaik a hatás viszont elmaradt a hozzátáplálás elkezdése után nem sokkal ezek a fájdalmak elmaradtak végre nyugodtan alszik most biztosan megköveznek de 3 órás babaként is hason aludt ahogy mai napig is utál a hátán aludni (ami miatt a védőnővel ugyancsak volt egy veszekedésünk) jó a közérzete és mindenkivel elvan most már képes vagyok napi 4-5 órára elszakadni tőle hogy a házi munkát elvégezzem és hogy dolgozni is tudjak.
2016. nov. 13. 23:55
 16/27 A kérdező kommentje:

[link]


Itt is azt írja hogy 0-4 hónapig szükséges az anyatej vagy a tápszer de azt nem írja hogy ha a baba igényli tilos neki mást adni és a legtöbb oldal szintén azt írja hogy a kicsit igény szerint kell etetni.

2016. nov. 14. 00:08
 17/27 anonim ***** válasza:
74%

A Dentinox fogzasra valo.


Tudod mi az a WHO ?

( valoszinu nem , szoval elarulom) Egeszsegugyi Vilagszervezet , ok adnak ki ajanlasokat. Hozzataplalas kezdete 6 honap.


Erre te 3,5 honaposan tojast adsz neki.

Olvass, olvass, olvass! 21. szazad, internet mindenhol, konyvtar ingyenes, tajekozodj mielott tonkrevagod a gyerek teljes emesztorendszeret!!

2016. nov. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

00:56

Dentinox colic drops Ajánlanám neked is figyelmedbe az internetet mert 2 ország nem egyforma.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__etelek..

ezt ajánlom figyelmedbe.

A babám tápszeres és sok probléma felmerült de biztos jobban tettem volna ha folyton gyógyszereztem volna az biztos jót tett volna neki a későbbiekben is. Elmondom neked hogy nem érdekel hogy azok az emberek akik gyereket csak messziről láttak mit mondanak... megnéztek 50 vagy 100 gyereket,és alkottak egy általános véleményt... manapság a gyerekek nagy többsége allergiás pedig 6 hónaposan kezdik a hozzátáplálást régen kevesebb volt és 2 hónaposan kezdték a hozzátáplálást. 8-an vagyunk testvérek egyedül öcsémmel várta meg anyukám a 6 hónapot tej tojásérzékeny én 1 hónaposan tehén tejet kaptam frisset fel se forralták nem bolti szutykot és mai napig megiszok napi fél liter öcsémen kívül senki nem allergiás a családban...De biztos csak véletlen... 4 hónapnál tovább semmiképp nem vártam volna tovább de sajnos kényszer helyzet miatt 12 hetesen kellett kezdenem a hozzátáplálást...

2016. nov. 14. 01:14
 19/27 anonim ***** válasza:
89%

Én most csak a két kérdésedre reagálnék csak.

1. Neked jó fej az orvosod, hogy szólt, hogy be kéne vezetni az oltás előtt a tojásfehérjét. Mondjuk az szerintem is abszurd, hogy ennyivel előtte, mert ha allergiás lenne rá, akkor azonnal tünetei lennének, de egy héten belül biztosan. Nos. Az én orvosom nem mondta, hogy az MMR oltás tojásfehérjét tartalmaz, és az én gyerekem nem evett előtte tojást, mert sehogy se tudtam megetetni vele. A májat és a tojást nem sikerült ételbe csempésznem, de ezt nem kérdezték meg előtte. Én utólag, a netről tudtam meg, hogy van az oltásban. A gyerkőc nem lett allergiás, de nyilván az is lehetett volna.

2. Szerintem is utalhat izomtónus problémára a túl korai kúszás. Írod, hogy a doki szerint szabálytalanul csinálja. Akkor meg főleg nem jó. Nem használja a lábait? Vagy nem ellentétes kezet és lábat használ? Mert ezek a kúszás lényege, így segíti a fejlődést. Ha nem pl. csak a kezével húzza, tolja magát előre, akkor az olyan, mintha nem is kúszna. Persze értem én, hogy lekötözni nem tudod, de itt pl. egy Dévényes meg tudja tanítani a helyes mozgásra. Nem tudom kint milyen lehetőségek vannak erre. Azt a dokid tudná elmondani.

2016. nov. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Az MMR-t újonnan már nem tojásfehérjével érintkezve állítják elő, már más a technika.

És korábban is ugyanúgy beoltották a tojásallergiás gyerekeket vele, mert eleve nem okoz problémát.


Ettől függetlenül bőven elég lett volkörnyékénóvintézkedésként 2 hónappal az oltás előtt, azaz pont 10 hónap környékén, amikor ajánlják, bevezetni.


De teljesen felesleges magyarázni annak, aki sötét mint az éjszaka.

2016. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!