Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor adott a babájának...

Ki mikor adott a babájának először tojást? Illetve ha a 3,5 hónapos baba kúszik akkor az tényleg probléma?

Figyelt kérdés

Külföldön élek itt 12 hónapos injekció tartalmaz tojásfehérjét ezért hamarabb kell elkezdeni tojást adni 3,5 hónapos a kisfiam adtam neki egy pici tojás sárgáját semmi allergikus reakció nem volt illetve kapott már 1x 2x kis darab tésztát de nem tudom hogy ez így mennyire van rendben.bébi ételeket krumplit répát stb 2,5 hónapos kora óta eszik minden fajtát tápszeres baba napi több mint 1 liter tápszert megevett mégis csökkent a súly ezért a doktornő javaslatára kezdtem el a hozzá táplálást. Illetve normális az ha a 3,5 hónapos kisfiam 2 hete kúszik? 1 hetesen már át fordult 2 hónaposan mind 2 oldalára. A doktornőnk azt mondta próbáljam késleltetni és ne hagyjam kúszni mert szabálytalanul csinálja és nem tesz neki jót most akkor kötözzem le, vagy mit csináljak vele hogy ne csinálja? Az első babám és nem tudom hogy ez mennyire normális az itteni és az otthoni orvosok álláspontja merőben más.

Bocsánat a regényért és köszönöm annak aki elolvassa :)



2016. nov. 13. 20:07
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Régen azaz 3 éve még 8 hónapos korra mondták itt 6 hónapos korban azt mondják hogy nyugodtan adjunk a gyereknek tojást a tejet is 8-10 hónap környékén itt a kicsiket a legapróbb problémával is kivizsgálják. mondjuk a tejet 10 hós kora körül szerintem én is bevezetem de csak házit a bolti az otthoni orvosom szerint is hamarabb okozhat allergiás reakciókat...
2016. nov. 14. 13:51
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem mi nem vagyunk egy szinten, úgyhogy inkább fejezzük be.
2016. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Én agármérnök vagyok és teljes mértékben marhaság az, hogy a házi tej nem okoz allergiát a boltival ellentétben bla bla meg a többi baromság.


A bolti tej nem porból készül meg hasonlók, ez is urban legend. Hanem a kisebb nagyobb tehenészetektől naponta begyűjtik a tejet, kivéve persze ha ezt a tehenészet már saját maga végzi, majd pasztőrizálják és homogenizálják. Ez azt jelenti, hogy hirtelen felmelegítik majd lehűtik, ezzel megölik baktériumokat. A homogenizácó pedig azt jelenti, hogy mivel gyakorlatilag egy tehén nem ad minden nap pontosan 3,5 vagy 2,8-as tejet, így a tej zsírtartalmát beállítják arra az értékre amin aztán forgalomba kerül. (Centrifugával kicsapják a tejzsírt majd a százaléknak megfelelően vissza adagolják). Majd csomagolják. Ennyi. Ráadásul rendszeresen ellenőrzik a szomatikus sejtszámot, azaz gyulladt tőgyű beteg tehén tejét nem veszik át.


Pszichésen nyilván jobb a házi, de ott senki az ég világon nem ellenőrzi, hogy annak a tehénnek gennyes-e a teje, kapott-e antibiotikumot stb stb.


Sem a bolti sem a házi tehéntej fehérjetartalmát nem módosítja senki, így teljes mértékben ugyanolyan allergén mind a kettő!

2016. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves agrármérnök válaszoló! Köszi mások nevében is a hozzászólásod. Szerintem sokak fejében tisztáztad ezt a kérdést. Komolyan mondom.

Egyébként meg se fordulna a fejemben a babámnak házi, azaz pasztörizálatlan tejet adni. Igazság szerint én se innám meg. Nem értem miért vannak sokan azon az állásponton, hogy az biztos jobb, mert házi. Ez nem olyan, mint a házi lekvár, könyörgöm.

De lehet, hogy Írországban van a házi tejet eladóknak pasztörizálásra lehetősége. Vagy ott mások az előírások, mert azért nagy tehéntartó országról beszélünk. De azért én megkérdezném, hogy mit jelent ott a házi mielőtt a gyerekemnek adnám. Mert ahogy a tehén tőgyéből kijött, én úgy nem innám meg. Tudom, anyám is mesélte, hogy így itták gyerekként és még mindig él...na, de akkor is :)

2016. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy segíthettem. Igaz én rég voltam már konkrétan a szakmában, így egy gyakorlottabb kolléga nyilván még részletesebben le tudná írni a folyamatot.


Amitől jobb a háztáji mint a nagyüzemi termelés, az a környezetvédelem. A nagyüzemi állattartás sok szennyezőanyagot termel, trágyát és szennyvizet ami szennyezheti a talajt és a talajmenti vizeket, a takarmány és a végtermék szállítása is energiát és üzemanyagot használ, és ott van még a csomagolás stb stb.


Ha helyi emberek veszik helyi termelőtől az árut, akkor nyilván az áruszállítás környezetszennyező hatása jelentősen csökken. A háztáji gazdaságok állatlétszáma pedig nyilván sokkal kisebb mint a nagyüzemié, így környezetre gyakorolt hatása is kisebb. Ezen felül ilyen esetben az áru ellenértékének összege akár teljes mértékben a termelőhöz kerül. Nincs beszerző aki leveszi a hasznát és nincs áruház aki szintén. Döntse el mindenki, hogy ez neki jó-e vagy nem. Nyilván a kis és családi gazdaságok ugyanúgy lehetnek munkahelyteremtők, mint az áruházak. Ez relatív.


Bocs az offért.

2016. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Mind a 2 okozhat allergiás tüneteket de az otthoni orvosom szerint is a boltival több probléma van jobb a házi tej én is azt iszom, a boltitól rosszul vagyok. A házi tejet elsőnek fel kell forralni aztán lehűteni utána adható a babáknak. És a házi tejben legalább nem csalódóm látom milyen helyről jön a tej amit megveszek látom az istállót és itt egész nap a mezőn legelésznek szóval ez a tudat megnyugtat hogy nem nyomják tele mindennel a teheneket hogy több legyen a tej.Volt műsor a tej,tojás üzemekről azóta eldöntöttem hogy csak végszükségben kerül nálunk az asztalra bolti tej a rengeteg tartósító szerrel felpumpált színezet víz...A terhesség alatt napi 1 liter elfogyott és meg is úsztam szinte minden problémát hála az égnek...
2016. nov. 14. 16:38
 27/27 A kérdező kommentje:

[link]

igen ezt is figyelembe kell venni és rengeteg videó is van hogy sajnos ez a helyzet manapság...

2016. nov. 14. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!