Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek tényleg elkezdhete...

Szerintetek tényleg elkezdhetem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz négy hónapos a kislányom és a tápszertől megy a hasa 5 félén vagyunk túl anyukám 2 hete azt mondta adjak neki egy kis krumplit de nem mertem ma a doktornő is azt mondta hogy a krumpli jó lesz és adjak neki nyugodtan de nem tudom hogy merjek-e neki adni. Szerintetek adhatok neki vagy várjak még vele?

2016. nov. 15. 16:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%
Gyanús hogy tejallergiás. Refluxot is sokszor okoz. Pregomin tápszert írass és egy beutalót a gasztróra!
2016. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%

De az mit jelent, hogy ment a hasa? Hányszor és milyen volt a kaki egy nap? Hízott amúgy?


Ahogy elnéztem egyik tápszer sem tejallergiásoknak való volt. Én előtte kipróbáltam volna a Milumil Peptit, azt gasztrós javaslat nélkül is felírhatja a házidoki. Ha az sem használ, akkor vittem volna a gasztróra.


Valamilyen tápszer így is úgy is kelleni fog még egy darabig, így mindenképpen utánajárnék ennek. A későbbiekben is jó lehet tudni, ha pl. allergiás a gyerek a tejre.

2016. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igen hízik a súlya 3 hete stagnál de a doki szerint nem kell félni hisz a születési súlyát megduplázta 3430 grammal született most 7380 gramm. Azt mondta a doktornő hogy ő úgy látja minden rendben vannak olyan babák akik nem bírják a mesterséges tápszert és akár én is csinálhatok neki itthon illetve nem is árt elkezdeni a hozzátáplálást. Négy hónaposan is akartam elkezdeni ezt meg is beszéltük az elején de én szívem szerint 1-2 hetet még várnék, de anyukám az anyósom, a nővérem,az orvosom és a párom szerint is túl aggódom a dolgokat. kezdek kételkedni magamban hogy én is tipikus para anyu vagyok :(
2016. nov. 15. 17:24
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Váltsd le a háziorvost! Szerintem az lenne az alap, hogy ír fel egy Pregomint.
2016. nov. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Anyukám és anyósom 1 órája át jöttek főt almával és krumplival hogy most bizony etetés lesz és beadtam a derekam tudniillik anyukámmal lehetetlen vitatkozni igazából lehet de sosem nyerhetsz az anyósom hasonló személyiség ezért gyakran veszekednek de most nagy volt köztük az egyetértés. Anyukám meg mindig is nehéz vita partner volt de mióta hozzáment a mostani párjához aki pszichológus azóta lehetetlen a dolog. Amin viszont majdnem kiakadtam hogy a lányom olyan élvezettel evett mint még soha kóstoltatás volt a cél 2 kiskanál nem több de amikor nem kapott többet ordítás lett így a végére 1 baby krumplit negyed almát 180ml tápszert és 60 ml babavizet vágott be és most édesdeden alszik mosollyal a kis arcán pedig evés után a fél óra sírás megszokott volt most viszont elmaradt. Bűntudatom van de nagyon boldog is vagyok már csak a pelus tartalmára leszek kíváncsi mert este 7-8 óra körül szokott előkerülni a 3.-4.-edik kakis pelus.
2016. nov. 15. 18:43
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Na erre kíváncsi leszek.
2016. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

Jó hogy felnőtt nő létedre anyád mondja megy hogy neveld a gyerekedet, innentől te vagy az anyuka.

Ha majd nem akarsz neki csokit adni vagy mogyorót később mondjuk, akkor is adni fog neki mert vele nem lehet vitatkozni?

Felőlem fejre is állhatna bárki a mondandójával együtt ha a gyerekem egészségéről van szó, és nem táplálnám hozzá 3 hónaposan. Vidd el gasztroentrológushoz ahogy már előttem is mondták, és nőj fel.

2016. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%
Biztos nem este 6-kor próbálkoztam volna az első kóstoltatással, de legyen szerencsétek.
2016. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Megvan az eredmény a széklete sokkal sűrűbb lett nem tökéletes de sokkal jobb szóval azt hiszem nem követtem el hibát.

Anyukám 2-3 hónaposan kezdet el hozzátáplálni mindannyiunkat beteg ápoló szóval nem teljesen hülye és meg is bízom benne megmondtam neki az elején hogy 4 hónaposan szeretném elkezdeni a hozzátáplálást és megértette de szerinte 3 nap mit sem számít és úgy néz ki igaza is lett. Nem anyukám neveli a gyerekemet de hallgatok rá 7 gyereke van szóval nem kezdő a témában és mindenben támogat is. A kisfiam él hal a nagyiért és ez fordítva is igaz a legkisebb öcsém másfél éves szóval nem is volt olyan régen csecsemő a kezében. Bármikor nála merem hagyni a kisfiam mert tudom hogy nem fog neki csokit adni se mogyorót se tejet csak ha azt velem is megbeszéli okos és értelmes nő és teljes szívből tisztelem. Vannak meggyőződései amiket nem hagy és ki is áll értük de nem mások kárára és rengeteget segített az eltelt 1 évben mert a párom külföldön dolgozik és évente 2x2 hetet van itthon ezért "egyedül" maradtam. A terhességem alatt volt egy kisebb komplikáció is és ha anyukám nincs nagyon rosszul is elsülhetett volna. Felnőtt nő vagyok nem kell felnőnöm mert már réges régen meg tettem az pedig hogy megfogadom mások tanácsát az szerintem nem feltétlenül rossz. Örülök hogy vannak ilyen csúcs anyukák akik mindent szuperül csinálnak de én ember vagyok és esendő szóval hibázom mert ebből tanulok ahány ház annyi szokás. A tanácsoknak örülök és alkalomadtán ha helyesnek tartom meg is fogadom de az okoskodásra és kioktatásra nem vagyok vevő. Ahogy sok embertől megkaptam azt is hogy szar anya vagyok tönkreteszem a gyerekem életét mert nem szoptatok ugyanis nem indult meg a tejem és hogy ez csak kifogás... Az ilyen emberek a véleményükkel elmehetnek a p*csába. Örülök hogy vannak olyan emberek akiknek minden összejön terhesség szoptatás stb és minden szuper de vannak kevésbé szerencsés emberek akiknek minden nap 1 harc és én is közéjük tartozom.A rosszindulatú kritikákra pedig nem vagyok kíváncsi.

2016. nov. 15. 20:19
 20/24 anonim ***** válasza:
72%
El kell keserítselek. Tuti nem az távozott belőle, amit 2 órával ezelőtt evett meg. Nem is tudom, hogy gondoltad, hogy ilyen gyorsan megemészti, sőt már a bélrendszeren is keresztül halad?
2016. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!