Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mindennap kell zöldséget...

Mindennap kell zöldséget enni? Heti hányszor eszik zöldséges ételt a gyermeked?

Figyelt kérdés

14 hónaposom van, egyelőre nagyrészt bébiételt kap szóval mindennap eszik, mi sajnos kevés zöldséget eszünk de muszáj lesz összehangolni az étrendünket valahogy, mert úgy tűnik egyre inkább igényli.

Sajnos a lehetőségek is rosszak, ami puffaszthat, attől ő puffad is. :( K betűsök, hüvelyesek esélytelen..


2016. dec. 4. 05:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Vegyél Kaliforniai paprikát, vagy kapiat, az édes. A paradicsom főzve se megy?

Nálunk menő a cukkinifozelek -ugyanúgy elkeszitve, mint a tökfőzelék- illetve spiralvagoval a "spagetti" is. Gombát is többféleképpen el lehet készíteni. Savanyukaposzta is jó, pláne így télen a sok c vitamin miatt és sok kicsi szereti. Illetve nálunk anno a reszelt répás kenyér mindent vitt. Soska, spenót, cékla -ez utóbbit ha Sütőben sütöd felszeletelve, pici olajjal megspriccelve, finom édes lesz.

2016. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Főzve kapta a paradicsomot. Még éjjel is felkelt kakálni meg nappal is több volt, pár apró kiütés is lett az arcán így nagyon nem szeretnék kísérletezni vele, úgy gondoltam majd nyáron kap legközelebb paradicsomot.

Cukkinit sokat főztem neki nyáron, akkor leginkább én főztem neki, amíg sokminden termett.

Uborkát és kaliforniai paprikát meg fogom próbálni. Céklát még kb 7 hónaposan kapott utoljára, akkor még nem bírta, azt is meg fogom próbálni.

Sóskát is szoktam főzni neki.

2016. dec. 4. 08:44
 13/14 anonim ***** válasza:
A lanyom ketszer eszik zoldseget (ebed, vacsora) es ketszer gyumolcsot (tizorai, uzsonna) minden nap.De mi vegetarianusok vagyunk, szoval eleve rengeteget eszunk mi is.Szerencsere nem hasfajos.
2016. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Napi 6-8-10 fele zoldseget gyumolcsot eszik.

16 hos.

Misem egyszerubb. Eszi amit mi, es parolok neki melle 4-5 fele zoldseget.

2016. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!