Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig kapjon anyatejet a baba?

Meddig kapjon anyatejet a baba?

Figyelt kérdés
Szerintetek meddig kell adni a babának anyatejet? Mert én hetedik hónapja fejem neki,(sajnos nem tud szopizni) 3honapig napi 4x azóta minden nap 3xmindket mellből (de van a fagyasztóban is kb. 10 liter abból kap pótlást mert már kevés a tej)és már jo lenne reggel addig aludni amíg a baba és este akkor lefeküdni amikor ő is nem csak 5-6 órát, plusz fájnak a cicijeim a sok fejéstől, nagyon utálom .Viszont tapszert nem szívesen adnék neki.Még egy hónapot gondoltam, aztán csak szilárd étel. Bár azzal is küzdünk rendesen mert hiába kapja cumisuvegbol 30-40ml után eltolja és nem kéri csak a tejcsit. Ti mit javasoltok?
2017. máj. 19. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a tápszert kizárod, akkor fejhetsz még simán 1 éves koráig is....


Ha eleve nem haladtok a hozzátáplálással (egyébként nem is kell vele sietni), nem tudom, hogy gondolod.

Napi fél liter tejalapú kell még neki.

Na most 7 hónaposan semmi tejalapú nem ajánlott anyatejen, tápszeren kívül (a tejpép is tápszer).

8-10 hónaposan kaphat kefirt, joghurtot, sajtot.. de nem fog annyit enni belőle.

2017. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minimum 12 hónapos koráig a tej alapú táplálás az elsődleges! Szóval én megértelek, ha neked már fájdalmas és teher a fejés, de akkor viszont adjál kiegészítésként a kicsidnek tápszert a korának megfelelően. Nekem 8 hónapos volt a kislányom, amikor kevés lett a tejem, csak este tudott egy picit szopizni, napközben adtam neki a tápszert a bevezetett ételek mellé. Egyébként tápszert keverhetsz a főzelékébe is, én a sárgarépa főzeléket kis petrezselyemmel pl. elkészített tápszerrel turmixoltam össze és imádta. Amit nem evett meg, azt utána kidobtam, mert mindig csak annyi tápszert szabad bekeverni, amit akkor megiszik.
2017. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1 eves koraig a fo taplalek az anyatej / tapszer.

Ugyhogy ha nem akarsz fejni, akkor tapszer kell, kulonben sulyosan megbetegited.

2017. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A középső lányom is "csak" 8 hónapig kapott anyatejet, utána tejpépet.Az is megoldás lehet?
2017. máj. 19. 15:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg le a kalappal hogy igy kitartasz! !!
2017. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. máj. 19. 19:13
 7/9 anonim ***** válasza:
A tejpep is tapszer.
2017. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem semmi, hogy így kitartasz a fejésben, én biztos feladtam volna. Az enyém 10 hónapos, még szoptatom, de kezdettől fogva kevés volt a tejem, így tápszert is kap. Szerintem nincs semmi gond a tápszerrel, főleg, ha anyatejjel ki tudod egészíteni. 1 éves koráig mindenképpen kell anyatej/tápszer. Én csak reggel és este adok neki, napközben szilárd kaját kap.
2017. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A WHO ajánlás szerint: 6 hónapos korig kizárólag anyatej, utána 1 éves korig a fő táplálék az anyatej, utána folytatni ajánlott 2 éves korig vagy tovább, ameddig az anyának és a babának is jó".

Tehát ha neked teher, akkor nem kötelező erőltetni. A tápszer tényleg nem olyan jó, mint az anyatej, de szükséges esetben nagyon jó megoldás, sőt kell is ha valaki nem szopizik.

2017. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!