Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Volt valaki hasonlóan? A...

Volt valaki hasonlóan? A darabos ételek csúsznak, de a szilárdat félrenyeli és öklendezik. Hogyan alakul ki a jó rágás?

Figyelt kérdés

Nem találtam ehhez hasonló kérdést.

Tehát a babám csak nyel. Darabossal semmi baja nincs, de ha valamit kézzel enne meg (puha zöldség, kuki (vagy pufi?), banán) az mindig félremegy, nagy darab a torkán akad stb..

Mennyi idő kellett, amíg a ti gyermeketek megtanult rágni? Havonta próbálkozzak újra?



2017. szept. 27. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egeszen ertem, tehat ha te adod a darabosat, akkor nem nyeli felre, csak ha o maga eszi kezzel? 1 eves korig normalis egyebkent az oklendezes, aki az alatt akarja kezdeni a hozzataplalast, annak ezzel is meg kell kuzdeni. Ajanlom fb-on a blw-s csoportot.
2017. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ha tört krumplit, reszelt almát (pl rétesből) kap, bármi darabosat, az simán lemegy, de ha maga akarja enni, akkor mindent "beszippant", kifliből is nagy darabokat akar lenyelni rágás nélkül és megakad.. Semmit nem rág meg.

A hozzátáplálást lassan 5 hónapja kezdtük el és későn láttam meg a BLW módszert (elvet?). Tetszik nagyon, de úgy érzem ezzel már elkéstünk.


Pl sok kaját nem is akar kézbe fogni, hanem szétrakja a karjait és előredől, hogy én tartsam a szájához a dolgokat. Ebből a szempontból elég lusta..

Ha falatkákat rakok ki elé, azokat is csak megvizsgálja, nem akarja megenni, csak ha én tartom a szájához.

2017. szept. 27. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
9-11 hónapos lehet. Ráér. A fiam egy évesen kezdett szépen enni darabosat, viszont utana egyből minden ment neki, én ez alapján úgy hiszem meg kell hozzá érni, erősödni a garatnak.
2017. szept. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!