Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van olyan aki nem az előírt...

Van olyan aki nem az előírt időben kezdte a hozzátáplálást? Mikortól veszélyes az egészségére nézve, ha csak tápszert eszik?

Figyelt kérdés

Védőnő 4 hónapos kora óta erőlteti a hozzátáplálást, most 6 hónapos. Egyszerűen semmit nem eszik. Így, szó szerint. Etetés közben vidám, nem tömködöm, beteszem a szájába a falatot, kiköpi. Ezt játsszuk minden alkalommal, az összes létező ételt kipróbáltuk már, amit megehet.


De most már ott tartunk, hogy délután megkínálom, és a nap hátralévő részében nem fogadja el a tápszert sem. Közben szerintem az éhségtől a délutáni alvást is kihagyja, pedig látszik, hogy fáradt.


A védőnő szerint etessem-etessem-etessem... Arra gondoltam, hogy hagyom az egészet a búbánatba, mert már a súlya stagnál, ha így halad, fogyni is elkezd... De azt sem akarom, hogy ne kapja meg a szükséges tápanyagokat. Baj lesz ha csak táppal etetem? Ha nem, mikor próbáljam újra?



2017. szept. 28. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Nézesd meg miért nem tud enni.
2017. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Falattal vagy péppel próbálkozol? Mert a falatokat még a 9 hónaposom se gyűri le..
2017. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocs, rosszul fogalmaztam. Természetesen pépet kap.
2017. szept. 28. 17:47
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Gyümölcslevet cumisüvegből elfogadja? Ha igen, akkor próbáld meg a levét kanállal adni neki. Ha ez is megy, akkor a kedvenc gyümölcslevet add a gyümölccsel kissé sűrítve.


Viszont ha egyáltalán nem eszik pépeset és szopni sem tudott, nézése meg egy dévényessel az arcizmait. Ha le vannak tapadva az arcizmait, akkor nem tud szopni, rágni és nyelni is nehezebben. Ilyen idősen gyorsan korrigálható általában, tehát ne ijedj meg ha ez a gond.

2017. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

A nyelv kitolása, falat kiköpése ordító tünete, hogy nem érett még a hozzátáplálásra.

De erőltetheted, hátha még jobban megutálja.

Semmi baja nem lesz, ha csak tápszert kap.

Ha anyatejes lenne, senki nem piszkálna, hogy miért nem eszik mást, pedig az bizonyítottan nem elegendő már ilyenkor pl.: vastartalom szempontjából, míg a tápszer igen.

2017. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem eszemben sincs erőltetni, csak a védőnő már az őrületbe kerget, hogy 2 hónapja minden héten "veszekedni" kell vele, hogy miért nem eszik már a gyerek. Ha sírna, vagy bármi jelét látnám az ellenkezésnek, egy kanál kaját sem adnék neki. Azért próbáltam, mert jókedvűen fogadta annak ellenére, hogy nem nyelte le.

Viszont akkor valamennyire megnyugodtam, etetem táppal, aztán ha visszaáll minden a régi kerékvágásba és gyarapodni kezd, akkor újra elkezdtem 1-2 kanál gyümölcslével, szép lassan.

2017. szept. 28. 18:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdtem volna 6 hós korban de a kisfiam semmit se akart megenni. 1-2 hetente próbálkoztam, egyszer csak elkezdett enni 7,5 hónapos korban, akkor már mindent szívesen kóstolt amit adtam és szépen ki lettek váltva az étkezések is, 9 hónaposan már napi 2x evett pépeset.
2017. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy erőltetni semmi értelme, csak megutálja az evést. Tudják ők, hogy mire van szükségük!
2017. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én korán kezdtem, de az enyémek ettek bármit, amit kaptak. Ha nem kérték volna, akkor nem erőltetem. Azt kapja, amit elfogad.

Velem a védőnő pont az ellenkezője miatt veszekedett anno. Bólogattam, majd úgy csináltam, ahogy nekünk jó volt. Ha nyaggat, akkor mondd neki, hogy persze, kap már ezt is, azt is. Ettől még nem kell valóban adnod neki. Remélhetőleg nem áll ott melletted 0-24-ben, hogy ellenőrizze. Rá kell hagyni és kész. A lényeg: a gyereknek legyen jó.

2017. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is mondta a védőnő h 4 hónaposan kezdjük el.nem foglalkoztam vele,5,5 hónapos volt a fiam amikor szépen elkezdtük.az alma nem ízlett neki így másnap a barackot kapta.na az csúszott!később már az alma is ment. Nekünk sok idő volt h megszokja a kanalat és h nem olyan ütemben kapja az ennivalót mint ahogy a cumisüvegből folyik :D

Amúgy meg ha Mégegyszer neki vágtok akkor pici gyümölcslé kiskanálbol ahogy elöttem is írták.

Nyugodtan adj neki tápszert,nem kell foglalkozni a védőnővel :)

2017. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!