Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van olyan aki nem az előírt...

Van olyan aki nem az előírt időben kezdte a hozzátáplálást? Mikortól veszélyes az egészségére nézve, ha csak tápszert eszik?

Figyelt kérdés

Védőnő 4 hónapos kora óta erőlteti a hozzátáplálást, most 6 hónapos. Egyszerűen semmit nem eszik. Így, szó szerint. Etetés közben vidám, nem tömködöm, beteszem a szájába a falatot, kiköpi. Ezt játsszuk minden alkalommal, az összes létező ételt kipróbáltuk már, amit megehet.


De most már ott tartunk, hogy délután megkínálom, és a nap hátralévő részében nem fogadja el a tápszert sem. Közben szerintem az éhségtől a délutáni alvást is kihagyja, pedig látszik, hogy fáradt.


A védőnő szerint etessem-etessem-etessem... Arra gondoltam, hogy hagyom az egészet a búbánatba, mert már a súlya stagnál, ha így halad, fogyni is elkezd... De azt sem akarom, hogy ne kapja meg a szükséges tápanyagokat. Baj lesz ha csak táppal etetem? Ha nem, mikor próbáljam újra?



2017. szept. 28. 17:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%

BLW-s (falatkás) hozzátáplálásról olvasgattál már?

Nem érdekelt a téma, úgy voltam vele, hogy valami divathullám. :) De a kisfiammal nem jutottunk egyről a kettőre a hozzátáplálással, csak amikor saját kézbe vehette. Kifli csücske, meg hasonlók. Kanállal is úgy eszik csak, ha ő fogja. Néha három kanállal tudom megoldani, hogy egy jusson nekem is. :)

Így eszik már mást is.

2017. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%
Védőnőnek csak bólogass, meg hagyj rá mindent, nem kell stresszelned emiatt. 1 éves korig HOZZÁtáplálás, a tej/tápszer a fő, emiatt sem aggódnod. Mi 5 hónaposan kezdtük, majd 6 hónaposan újra, mert hasmenése volt hetekig (utólag kiderült, az első fog miatt, de én a kajára gondoltam akkor). Aztán ahogy jöttek a fogacskák, minden egyes fognál 2-3 hétig kb. 3-4 kanál kaját evett meg, a többi tápszer. Aztán olyan 8 hónaposan elkezdett mennyiséget enni. Addigra már elég sok mindent megkóstolt, hamar ki lett váltva az összes napközbeni étkezés. Tényleg ne aggódj!És ne sürgesd!Próbálkozz, de nincs semmi baj, ha a te babád csak később kezd el enni. A blw-nek nézz tényleg utána, hátha a pép nem tetszik a babódnak!Kitartás! :)
2017. szept. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!