Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálással kapcsolatos...

Hozzátáplálással kapcsolatos tanács? A felnőtt kaját enni akarja, ami neki való, azt nem.

Figyelt kérdés

4 hónapos kora óta próbálkozunk a hozzátáplálással, a gyümölcsöt, babakekszet, tejpépet, grízeset szépen eszi, de a főzeléket-húst semmi pénzért nem veszi a szájába. Próbáltam türelmes lenni, míg eszembe nem jutott, hogy pici falatokkal kipróbálom mit szól a mi ételeinkhez. És ette (volna)!


Mit tennétek a helyemben? A védőnőtől is azt hallom csak, hogy nekik valami fenomenális ízkavalkádot jelent a sima főtt répa, krumpli, stb. is. Hát az én gyerekemnek nem. Viszont elvileg ugye nem adhatok neki még felnőtt módra elkészített ételt.


Van aki oda merte neki adni? Hány hónapos kortól? Vagy mivel fűszerezhetem? (Vettem már régebben natúr vegabond nevű mixet, úgy sem kell neki. Mondjuk szerintem se jó, de az én ízlésem más kérdés.)


2017. dec. 6. 17:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm! Jó tudni, hogy másoknál is ugyanez volt (persze nem úgy értem, hogy valóban "jó"). Röhej, hogy szenved az ember a gyerekkel, és egy 3 gyerekes, 25 éve pályán lévő védőnő sem ad életszerű tanácsot.
2017. dec. 7. 11:19
 12/12 anonim ***** válasza:
8as vagyok. Szerintem is gáz. Az én védőnőm is úgy csinált, mintha mi lennénk az első eset a világtörtenelemben. Pedig nagyon sok baba nem szereti a hús, zöldségpüréket, csak a gyümit. Egyébként imádom nézni, ahogy jóízűen eszi már a felnőtt kajákat. :)
2017. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!