Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tíz hónapos kisbabànak,...

Csillka kérdése:

Tíz hónapos kisbabànak, reggeli, ebéd es vacsi ötletek? Csak 4 fogacska van.

Figyelt kérdés

Tapszert a 2 nappali alvaskor kap es este. Hajnalban eszik es eleg sokaig alszik 9-10 között ébred, igy a reggelink 10 kor van kb. :)

Eddigi reggelink: joghurt, muzli, gyumi keverekek szoktak lenni

Ebed: valamilyen fozelek v leves

vacsi: tejpep v.gabonapep , kicsi kenyer falatkák valamivel megkenve

Villával töröm ossze a gyumiket, zoldsegeket mert hanem fuldoklik es nagyon apró kenyerdarabkakat tudok csak adni emiatt. Eleg jol eszik 9,5 kg es 75 cm, kisfiú


2018. márc. 11. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg tízóraira vagy uzsonnára zabkása. Én vízzel szoktam megfőzni és vagy belenyomok egy kubu pürét vagy turmixolok hozzá almát. Így darabos is meg nem is. Ha Aldis zabkását veszel, a sárga csomagos pont olyan nagyságú szemeket tartalmaz, ami ösztönzheti rágcsálásra, de ha egybe nyeli le is könnyen lecsúszik. Főleg ha puhára főzöd.


Ami ilyen korban még nagy kedvenc volt, az a Sága gyerek virslije, ami ha jól emlékszem 80%os hús tartalmú. Ezt én karikáztam, majd a karikákat negyedeltem. Így éppen megfelelő nagyságú falatok lettek belőle.


Ha pedig úgy alakult hogy nem sikerült főznöm, akkor pedig mindig volt otthon egy üveges baba kaja, amihez tésztát főztem (pl kagyló vagy orsó amit könnyen kis darabokra lehet törni villával) és egy fél üveg kaját - mint szósz -, dobtam rá. Ez rizzsel is jó!


Ebédre még a párolt zöldség kölessel kombináció is mindig teli találat volt. Nagyon sok jó minőségű fagyasztott zöldségkeveréket lehet találni a boltokban. Ha épp nem jártam piacon, akkor abból pároltam egy vegyes adagot.

2018. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2foga van az enyém nek 11honapos.. Reggel fel kell megissza a szokasos boci tejcsit.. Utana meg barmi johet, szalonna, vajas kenyér, kolbasz stb.. Az enyém mindent méhész, meg azt eszi amit mi nagyon reg
2018. márc. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11 hónaposan???? 😮
2018. márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11honaposan. 3hetes koratol kapja a tiszta hazi tejet higitas nelkul 2his volt mikor higtejbegrizt kapott.. 3-4hos koratol meg eszi admit mi ;)
2018. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huuhaa, ez igen. En is kezdtem adni neki amit mi eszunk persze nem mindenbol es mertekkel. A kemenyebb dolgokat meg nem merem adni.
2018. márc. 17. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!