Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy is van ez az étkezés...

Hogy is van ez az étkezés kiváltása?

Figyelt kérdés
Május 1-jén kezdtük a kóstoltatást orvos és védőnő tanácsára 2 szopizás között, 5hósan. Eddig evett almát, répát, krumplit, sütőtököt. Eddig minden ízlik neki, és 2-3 napja kb 100-150 grammot is megeszik, már keverem neki ezeket, ma megevett egy üveggel. Most ilyenkor már nem kell anyatejjel kínálnom? Vagy várjak mondjuk fél órát, és akkor még abból is eszik amennyit akar? Vagy már el kellene kezdeni vízzel kínálgatni? Most akkor kiváltottunk egy szopit? Igazából szeretném sokáig szoptatni, de ameddig nyitja a száját adok neki pépet. Persze miután már szépen bevezettem a dolgokat. Rizst/ rizspelyhet már keverhetek neki a gyümölcsbe? Kérlek ne írjátok, hogy korán kezdtük, tudom, hogy 6 hónapos kortól ajánlott, de 1 hónap után engedtem az orvos és védőnő nyomásának.. 😕 Köszönöm ha segítetek!!!

2018. máj. 16. 12:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

Ne hallgass senkire, csak a saját érzéseidre, és a gyerek jelzéseire. Nekem ez az elvem a gyerekgondozásban.

Etesd annyival, amennyit szívesen eszik.

Szoptasd annyiszor, ahányszor kér. Nem kétéves, csak fél!

Kínáld vízzel, ha kell neki, iszik, ha nem, majd az anyatejjel kap elég folyadékot. Akkor nyilvan többet szopik, ha szomjas.

Jól csinálod így. Minden gyerek más, másként és máskor csinál mindent.

2018. máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ne hallgass senkire, csak rám. 5-ös voltam :DDDD
2018. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Ne hallgass senkire" "Szoptasd annyiszor, ahányszor kér" Most akkor minek írod le, ha rád se hallgasson ötös? :D

Szerintem jobb lett volna, ha nem kezdi el a hozzátáplálást, ha ennyire szoptatni akarja. Én még nem hallottam olyanról, hogy valaki kivált egy étkezést, de a babája még ugyanúgy lenyomja a tejet. Tápszeres babáknál főleg nem jellemző. A víz és a tea sem bűn, arról nem is szólva, hogy egy rendes étel mellé folyadékpótlásnak víz vagy egyéb dukál. Ha tejet iszik rá, az nem oltja úgy a szomját. Az anya melle nem tudja, hogy most hígabb tejet kell előállítania, mert a baba előtte már lenyomott egy husiskrumplipürét. Szerintem nagyon nem jó, ha hozzászokik, hogy étel után is még kap cicit. Később már nem csak répapüré lesz, hanem tartalmasabb dolgok. De ezt már leírtam. Ettől függetlenül csinálja úgy, ahogy jónak tartja.

2018. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!