Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tapszeres babát muszáj 4...

Tapszeres babát muszáj 4 hónapos kortól hozzataplalni?

Figyelt kérdés

Kisfiam tapszeres baba.

Nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet ilyen korán elkezdeni a hozzataplalast.

Nem lesz hasfajasa tőle?

Annyira picinek tűnik ő ehhez..

Ráadásul nem vagyok kibékülve ezzel a rendszerrel sem, hogy alma, krumpli, sárgarépa, barack.... Eleve hogy nevezhető főzeléknek a krumpli, répa tapszerrel felöntve (ezt tanácsolta nekem az orvos..).

Kérlek írjatok ti hogyan és mikor kezdtetek a hozzataplalast.


2018. szept. 12. 06:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem muszáj. Nekem részlegesen sikerült szoptatnom az első babát. 4 hónaposan elkezdett érdeklődni a rendes kaja iránt. (Odagurult a lábunkhoz, kitárta a kis karját, hogy vegyük fel. Felvettük, nyúlt a mi kajánk után, és tátotta a száját.) Én vettem egy üveges Hipp sárgarépa pürét. Evett kb.3 falatot, és az elég volt neki. A kis 90grammos üveg felét ette meg 3 nap alatt. Aztán vettem egy sütőtököset. Szintén 90 grammos. 2 nap alatt bepuszilta. A második babát 3 hónapig szoptattam, aztán átálltunk a tápszerre. A kicsi nagyon lassan kezdett el enni, ráadásul egyáltalán nem jött be neki a pépes állag. Kb.fél évesen evett értèkelhető mennyiséget szilárd kajából. (3-4 falat) De inkább rágni akart, a pèpes étel neki kb.teljesen kimaradt. A nagy bezzeg most, 3 és fél évesen is szívesen elnassol egy almás-banános-babakekszes bébiételt. :D
2018. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdtük, mivel elutasította a püréket, a blw felé fordultunk. 11 hónapos és még mindig a tápszer a fő élelme, amit azóta is igény szerint kap, mindent megeszik szilárd ételből is.

Ha úgy érzed még nem érett a dologra ne érdekeljen ki mit akar ráerőltetni.

2018. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!