Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adtatok teát a...

Mikortól adtatok teát a babának? Adtatok-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nekem eszembe se jutott, hogy újszülöttnek teát adjak. Max vizet, de a jelenlegi ajánlások szerint anyatejes babának még azt sem kell.

Mi felnőttként sem oltjuk a szomjunkat teával meg cukros üdítőkkel, erre anyósom kiakadt rám amiért nem vagyok hajlandó a pár hetes babámmal teát itatni, mert azt az első naptól kell, jót tesz a kicsinek. (még nem született meg). Természetesen ha kell, mert pl hasfájós vagy valami, akkor adnék neki, de nem hiszem, hogy a kis szervezetének feltétlenül szüksége lenne már most a teafüvek hatására.

Ti adtatok pici babának teát?



2018. szept. 26. 12:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Egy éves a fiam pár hete kapott először. Nyári melegben nem akart inni, már akkor próbáltam, de nem kellett neki.


Anyatejes volt

2018. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem kötelező adni, jobban jársz, ha elfogadja a vizet.
2018. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
nem kéne a teát a cukros üdítővel egy lapon említeni
2018. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Na mi ugyan így vagyunk. Még nem született meg a baba, de az anyos folyton ezt mondja hogy majd adni kell neki a teát.

De nem is értem mire fel ha télleg csak anya tejes lesz?!

Én nem fogom neki adni amíg anyatejes és esetleg valami nem idokolja. Szerintem bőven ráer majd adni neki mikor pár hónapos lesz vagy hozzátáplálsz. Addig meg ugye kap tejet meg esetleg vizet de szerintem az sem szükséges.

2018. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Másfél éves a fiam, mostanában kapott először, hogy hidegebb lett. Reggeli mellé kapott gyerekteát édesítés nélkül. De egyébként szereti a vizet, szeretném, ha ez meg is maradna.
2018. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Sztem kb 6-7 hós korában adtam először. Anyatejes volt. Tèlen is már, ès most is mióta hidegebb van, minden reggel és szinte napközben is teázik, imàdja:)
2018. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Én édeskömény teát adtam neki pár hetes korától, mert hasfájós volt, és az segített valamennyit. Egyébként anyatejes volt.Bőven elég normál esetben a tej, nem kell feltétlenül teáztatni.
2018. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem kell a tápszeresnek se adni más folyadékot, nekünk 40 fokos melegben engedélyezték, hogy adjak egy kis vizet a tápszer mellé, de igazából akkor se szükséges és nem is itta a lányom, a tea nem egészségtelen és nem is cukros ha nem teszel bele cukrot, mi vettünk bébi teát és a hozzátáplálástól kezdve adtuk neki, de nem szerette.
2018. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Anyatejes volt a fiam, 2,5 éves koráig szopizott, most négy éves , még soha nem ivott teát. Víz a kedvence, és én facsarok naponta gyümölcs-, zöldséglevet.

Ez csak rajtad múlik, én nem rontanám el teával, anyatej, annak hiányában tápszer, majd hozzátáplálás kezdete kor víz.

2018. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mi bajotok a teával???

Mi itthon gyógyteát és gyümölcsteákat iszunk, én szeretem a zöld- , fehér- és fekete teát is.

A lányom nem tudom mikor ivott először, 1 éves korában már biztos kapott.


Nem kell bele tenni cukrot és akkor nem hizlal.

Én legtöbbször natúr készítem a teákat, vagy néha teszek bele mikor már kihűlt aszkorbinsavat, így a C vitamin pótlás is letudva. Néha mézzel iszom, teája és kedvem válogatja.

Kisgyereknek szerintem kifejezetten jó, ha adunk gyümölcsteát, ha natúr nem issza meg, lehet bele facsarni narancslevet.

Nekem a Kubu és társaival van bajom, na azt tényleg nem adnék kisgyereknek 1-2 évesen.

2018. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!