Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adtatok teát a...

Mikortól adtatok teát a babának? Adtatok-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nekem eszembe se jutott, hogy újszülöttnek teát adjak. Max vizet, de a jelenlegi ajánlások szerint anyatejes babának még azt sem kell.

Mi felnőttként sem oltjuk a szomjunkat teával meg cukros üdítőkkel, erre anyósom kiakadt rám amiért nem vagyok hajlandó a pár hetes babámmal teát itatni, mert azt az első naptól kell, jót tesz a kicsinek. (még nem született meg). Természetesen ha kell, mert pl hasfájós vagy valami, akkor adnék neki, de nem hiszem, hogy a kis szervezetének feltétlenül szüksége lenne már most a teafüvek hatására.

Ti adtatok pici babának teát?



2018. szept. 26. 12:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
15 hónapos. Egyszer kapott cukros kamillateát orvosi javaslatra egy makacs, több napos székrekedés megszüntetése miatt. Vizet kap és szereti. Ízesítetlen gyümölcsteát egyszer próbáltam neki adni 1 éves kora után egy betegség kapcsán, de nem fogadta el én meg ráhagytam, hisz minek erőltessem. Én is vizet iszok, ha szomjas vagyok és semmi más nem oltja úgy a szomjam.
2018. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem a fél évestől nagyobb gyerekek teáztatásával van gondom, hanem az egész picikével (csecsemő).

Mi is iszunk itthon teát (ízesítetlenül), de pont úgy, mintha kávét fogyasztanánk, tehát van egy bizonyos szertartása nem pedig víz helyett szomjoltásként.

2018. szept. 26. 18:28
 13/17 anonim ***** válasza:
Az egy évesem semmit nem fogad el csak vizet. Ritkán a reggelihez néhány korty tejet. Kínáltam már teával és gyümölcslével is, mindent kiköp. Anyatejen kívül nincs másra szüksége egy néhány hetes babának, annak hiányában persze donor tej vagy tápszer, de ennyi.
2018. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tápszeres volt és kb 1 hónaposan étkezések között kapott vizet vagy cukormentes Mecsek teát. Ezt 5 kortynak kell elképzelni, nem fél liternek. Éjjel se enni sem inni nem kelt fel. 4 hóstól baba gyümölcsleveket is kapott hígítva.


Az a baj, hogy még meg sincs a gyerek, de már most megy a hülye anyós lemez. A víz nem okoz függőséget sem a natúr tea. Van amelyik baba igényli, van aki nem. Anyós nem akar rosszat, régen más volt a szokás.

2018. szept. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Egy szóval se mondtam, hogy hülye az anyósom! Csak annyit, hogy kiakadt rám. Én meg kíváncsi voltam, hogy másoknál hogy működik most a dolog, mert ismerőseim közül senki nem ad még teát a pár hetes babájának.
2018. szept. 27. 07:08
 16/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom júliusban született, elég nagy kánikula volt 5 hetes kora körül. Egyik nap annyira meleg volt, hogy egész nap nyűgös volt és semmivel nem lehetett megnyugtatni. Állandóan cicire tettem, de ez így nem volt állapot. Ekkor kihivtam a hebammenkat (itt Németországban ez a szülésznő és védőnő egyben), ő javasolta hogy édeskömény teát adhatok neki amikor ilyen meleg van, ő hasfajos babáknak is szokta ajánlani. Tehát edesitetlen gyógynövényes tearol beszélünk. A nagy melegekben szerette inni, amikor normális a hőmérséklet nem igényli.
2018. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kánikulában született kisfiam pár korty vizet kapott még a kórházban.
2018. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!