Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos babának mennyit...

4 hónapos babának mennyit adjak első evésre bébiételt? (Tápszeres, orvosi javaslatra kezdjük a hozzátáplálást)

Figyelt kérdés
Első babám, nem tudom hogy működik. Elsőnek csak 1-2 kanállal, utána 1-el többet vagy ez hogy működik? És egy nap csak egy étkezés előtt kínálhatom vele? Lehet buta kérdések ne haragudjatok, csak nem szeretnék bajt csinálni 😕
2018. okt. 15. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy-kez kanállal, de eleinte jobban jársz nem bébiétellel pl alma, körte, barack, krumpli répa sütőtök főleg ha a maradékot megeszitek vagy el használjátok.


Következő nap mehet 8-10 kanál, majd egy fel adag, végül egy egész. Benne van, hogy a babadnak akar hetekig bőven elég lesz az egy két kanál.

2018. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Krumplit, répát, barackot szereti, azt már kóstolta, de eppenhogy.. Akkor még nem mertem elkezdeni, szoktatni.. De köszönöm szépen a választ, erre vagyok kíváncsi, az adagra. :) Ki hogy csinálta
2018. okt. 15. 13:36
 3/4 A kérdező kommentje:
*mármint hogy főztem meg neki répát meg krumplit (nem egyszerre) és épphogy egy kanállal kapott, de akkor úgy tűnt kérne még :)
2018. okt. 15. 13:38
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Mi almával kezdtük, három napig azt adtam neki, pár kanállal, de szerencsére az enyémnek jó étvágya van, hamar rákapott az ízére, most 7 hónapos lesz és egy evésre fél vagy egy egész üveggel megeszik. Én azt tanácsolom 2-3 napokat várj az új ízekre hogyha allergiája lenne akkor tudd mire. Epret mondjuk nem szoktak adni pedig 5-6 hónapos kortól van már, de arra sok baba/gyerek allergiás.
2018. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!