Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kapjon a gyümölcs mellé...

Mikor kapjon a gyümölcs mellé főzeléket is a baba és mit?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kisfiam.

Elkezdtem a hozzataplalast, evett almát, őszibarackot, sütőtököt eddig. Illetve az evett az túlzás, egyedül az alma, amiből olyan 40-50 gramm lemegy kb.

Reggel fel 7 körül eszik tapszert és utána fel 11 körül gyümölcs, utána tapszer.

A következő etetes olyan fel 2 körül van, előbb nem éhes.

Mikor kellene elkezdenem a főzeléket nala?

Csak akkor, ha a gyümölcsöt már rendesen eszi és kivaltottuk a délelőtti tapszert vagy most kezdjek el neki a 3.etetesnel is főzeléket adni és utána tapszert, mint a gyumolcsnel vagy hogy van ez?

Illetve ti milyen főzeléket adtatok a gyerekeknek kezdetben?

A glutent mikor kezdtetek bevezetni és hogyan?


2018. dec. 8. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, higy eleinte kapott gyümölcsöt meg zöldséget is tízóraira, fokozatosan, míg megismeri az ízeket. Kezdetben alma, barack, sütőtök, répa, krumpli, ill. ezek keverve. Folyamatosan emeltem az adagot, szerencsére az én lányom együttműködő volt, végül mikor elértük, hogy teljes adagot megevett, és nem kért utána tápszert, akkor álltam át, hogy tízóraira gyümölcs, kekszet is reszeltem bele apránként adagolva, és kezdtem az ebédet zöldségekkel. Ezt is fokozatosan, mire elérte, hogy teljes adagot eszik ebből is, ment bele a hús. Nálunk kb. 3-4 hét volt egy étkezés kiváltása, folyamatosan adtam új ízeket, persze a korának megfelelően, amiket lehet.
2018. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálást zöldséggel ajánlott kezdeni, bár sokszor a gyümölcsöt javasolják. Mi két hete kezdtük krumplival, most délelőtt kap egy üveges alma-őszibarackot, délután pedig krumplit, sütőtököt, sárgarépát, céklát vagy ezek keverékét megpárolva és turmixolva. Ez a babák főzeléke, szerintem minél hamarabb próbáld ki.
2018. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!