Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tanítsam meg 5 hónapos...

Hogyan tanítsam meg 5 hónapos kislányomat, hogy bevegye a kanalat a szájába?

Figyelt kérdés
Nem igazán akarja kinyitni a száját mikor odatartom,pedig mutatom neki.És nem is igazán ízlik neki semmi sem.Lehet hogy még várnom kéne vele?
2014. máj. 12. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem várj még, de ha mindennap próbálkozol az se baj, türelem kell hozzá.

A gyümölcsleveket bevezetted már? Ha nem, akkor kezd inkább azokkal, pl. almalé.

2014. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van. Várj még vele.

Egyszerűen ő még nem szeretne hozzátáplálást.

Lehet, hogy 1 hónap múlva már mindent habzsolni fog, amit adsz neki.

Haladj az ő tempójával.

2014. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Almával próbáltam,de fintorgott.Utána azt mondta a védőnő adjak hozzá kekszet.Hol evett hol nem.Egy pár napja barackkal próbálom,de se magába se keksszel nem kell neki.Ki se nyitja a száját.
2014. máj. 12. 15:13
 4/6 anonim ***** válasza:
A védőnőnek van igaza, Adj az almához kekszet neki, úgy nem olyan savas. Amikor kanállal akarod etetni, adj az ő kezébe is egy kanalat. Hamarabb elfogadja majd.
2014. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én az almát pároltam a savasság miatt :D Próbálhatod, hogy hozzá érinted a kanalat az alsó ajkához, akkor elméletileg kinyitja a szopási reflex miatt, de várhatok is, ha nem sürgős a hozzátáplálás( pl.:nem hízik) Biztos belejön előbb utóbb. :D
2014. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyon eygszerű- egy baba akkor érett a hozzátáplálásra,ha

1.nézegeti amit ti esztek-érdeklődik iránta

2 kinyitja a száját-és a nyelvével nem tolja ki az ételt(ha még ez a reflex megvan,akkor korai a dolog.

egyébként az is lehet,h nem izlik.esetleg barackkal próbáld.de ne kényszeresen-lehet,hogy még várni kell picit.

2014. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!