Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem tartjátok túlzásnak ezt a...

Nem tartjátok túlzásnak ezt a cirkuszolást, ami idehaza az ételek bevezetése körül van?

Figyelt kérdés

Mindent egyesével, aztán keverve, fűszer egy deka se (nem csak só, hanem semmi), allergének majd ha már lediplomázott stb stb stb... akkora hülyeség az egész, külföldön sehol nincs ilyen szertartásos baromkodás és lám mégse allergiásabbak az emberek, mint nálunk. A másik személyes kedvencem a tej.... megy a sipákolás, de közben meg 4 hónapos kortól ajánlják a tejpépet is, aminek az első összetevője a sovány tej.


Jövő héten megyek védőnőhöz “okításra” (7 hónaposan, WTF) miközben a fiamnak már szinte mindent bevezettem a tej, tojasfehérje, hal és magvak kivételével, és nem egyesével bohóckodva, hanem keverékkel és saját magunknak főzött, sózatlan kaják pürésítésével. A hátam közepére se kívánom a kiselőadását, de hiába jeleztem neki, hogy ezzel már elkésett, minden áron el akarja mondani.....


2019. márc. 15. 17:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
68%

Ha külfödnek számít én Szerbiában lakom. Ahogy itt olvasom nehéz eldönteni, hogy most mi a jó. Én a védőmőmre hallgatok, máramennyire. De többnyire úgy csinálom ahogy jónak látom. Pl Magyarországon nem is tudom pontosan hogy mikorra írta pl a kefírt, ha jól emlékszem 8-9 hós korra, nekem mikor kezdük 4 hónaposan mondta hogy kaphat kefírt. Persze azt meg nem adtam.

Én lassan fokozatosan vezetem be a dolgokat, de ha éppen eszem és látom rajta hogy ő is ezt enné és éppen nem olyan dolog amit nem ehet egyáltalán akkor adok neki egy picit.

Szerintem azért sok minden túl van gondolva.

2019. márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
58%

Nem olvastam végig mindent, de túlzás, az egész. De nem csak a hozzátáplálás, mindenki mindent túlpörög és mindenbe beleüti az orrát. Vizsgálatok, oltások, hordozás, utazás, mozgásfejlődés, beszédfejlődés, visszamenni dolgozni, oviválasztás, MINDEN. (Én egyelőre eddig látom)


Ott lett elegem, mikor a kórházban azt mondták, ne aludjon a gyerek a hasán mert csecsemőhalál, mikor hazaértünk a védőnő azt mondta ne aludjon a hátán mert belefullad a bukásba. Aztán átjött a gyerekorvos h ne aludjon a gyerek az oldalán, nert az nem jó a csípőfejlődésnek. Na ezen a ponton megmondtam, hogy akkor az lenne ideális ha a gyerek folyamatosan forogna egy tengely körül, mint egy grillcsirke. Szóval hagyjon mindenki az okoskodásácal.

2019. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%

Én is túlzásnak tartom.

Mindig meghallgattam a védőnőt, de sokszor ő is csak nézett mert tavaly még más volt az ajánlás.

Folyton változik minden. Ember legyen a talpán aki követni tudja.

2019. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

A WHO nemzetközi. Szóval nem csak Magyarországon "bohóckodnak".

Az, hogy nem egyszerre adják az allergén ételeket, azért van, mert ha ételallergiája van, akkor egyből tudod mitől. Ez nem bohóckodás, csak logikus.

Nekik a gyomruk még nincs hozzászokva a szilárd ételekhez, ezért érdemes fokozatosan szoktatni. A könnyen emészthetőtől a nehezebben emészthetőig. Szerintem ez sem bohóckodás, hanem logikus.

De persze kinek mi a logikus.

2019. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
86%

Sok külföldi viszonyítási alapom nincs, de spanyolban pl. teljesen hasonló, a WHO ajánlás, az WHO ajánlás.

Szerintem is sok a felhajtás, de elfogadom, mert mindig több és több tanulmány, vizsgálat alapján adják az ajánlásokat. Az orovostudomány folyamatosan változik. Kicsit úgy kell ezt kezelni szerintem, hogy ez az iránymutatás. De ha az én gyerekemnél soha semmilyen probléma nem volt, akkor megpróbálom nála hamarabb a körtét, a brokkolit, stb. De azt elfogadom, hogy az allergénekre mi az ajánlás. A védőnő dolga a tájékoztatás, a szülő pedig dönt legjobb belátása szerint.

Elmondható ez a gyermek mozgásfejlődésére, lelki fejlődésére, és sorolhatnám. Sokat foglalkoznak vele, régen ilyen nem volt. De most ez a világ van. Vagy elfogad ember tanácsokat, vagy nem, szelektál, mérlegel.

2019. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

"és nem egyesével bohóckodva, hanem keverékkel"


Az egyesével bevezetésnek az az értelme, hogy ha allergiás reakció jelentkezne, tudd, mi okozta. Ugyanezért javasolták nekünk azt is, hogy új összetevőt hétköznap délelőtt vezessünk be, hogy ha allergia jelentkezne, napközben jöjjön ki, amikor nyitva vannak a kórházak. Nyilván ha semmire sem lesz allergiás, akkor ez mind fölösleges macerának tűnik, de ezt senki sem láthatja előre.

2019. márc. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

Nem



A lányomnak anyukám 1 falat tojást adott...épp a tejterméket vezettem be


Estére pöttyös lett, mint egy himlős


Most vadászom, hogy a túró vagy a tohás az okozó..

Persze 2-3 hét míg kiderül..

( előszőr egyiket sem szabad 2 hétig utána meg kell vele terhelni)



Ha vegyesen adok mondent akkor ez hogy derül ki?


Persze ha minden ok

Akkor nem számít, az egyenként, de ha baj van, akkor nehéz kideríteni mi okozza



Nekem 16 év kellett hogx a mogyoró, mandula intoleranciámra (nem allergiámra) fény derüljön


Plusz a who alapján megyünl


Ez nem magyar " bohóckodás"

2019. márc. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nem az allergének egyesével való bevezetése a “bohóckodás” a szememben, hanem pl krumpli, sárgarépa, cukkini, gyümölcsök stb....
2019. márc. 16. 07:42
 19/29 anonim ***** válasza:
40%
Bármire lehet allergiás. Gyümölcsökre abszolút, van ami kifejezetten alkergizáló lehet pl eper, de alma is hiszen van benne sok sok cukor. Zöldségekben is van cukor. Es a cukorérzékenység nem is ritka.
2019. márc. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Fruktóz intoleranciáról és pokoli ritka egyéb allergiákról beszélsz. Miért abból indulunk ki, hogy hátha az van neki? Ennyi erővel szüljön mindenki császárral, mert lehet, hogy előesett a köldökzsinór és biztos ami biztos... vagy alapból egy anyuka se egyen semmi allergént a szoptatás alatt, mert biztos ami biztos... Ez a betegseg központú megközelítés szerintem eszméletlen mértékű, halál felesleges feszültség az anyáknak.
2019. márc. 16. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!