Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem tartjátok túlzásnak ezt a...

Nem tartjátok túlzásnak ezt a cirkuszolást, ami idehaza az ételek bevezetése körül van?

Figyelt kérdés

Mindent egyesével, aztán keverve, fűszer egy deka se (nem csak só, hanem semmi), allergének majd ha már lediplomázott stb stb stb... akkora hülyeség az egész, külföldön sehol nincs ilyen szertartásos baromkodás és lám mégse allergiásabbak az emberek, mint nálunk. A másik személyes kedvencem a tej.... megy a sipákolás, de közben meg 4 hónapos kortól ajánlják a tejpépet is, aminek az első összetevője a sovány tej.


Jövő héten megyek védőnőhöz “okításra” (7 hónaposan, WTF) miközben a fiamnak már szinte mindent bevezettem a tej, tojasfehérje, hal és magvak kivételével, és nem egyesével bohóckodva, hanem keverékkel és saját magunknak főzött, sózatlan kaják pürésítésével. A hátam közepére se kívánom a kiselőadását, de hiába jeleztem neki, hogy ezzel már elkésett, minden áron el akarja mondani.....


2019. márc. 15. 17:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
49%

Mint mar írtam, egészségesnek ki...szottul mindegy hogyan eteted. BETEG gyereknek meg nem mindegy. Mivel nem tudhatod a te gyereked melyik kategória, jobb ha úgy kezeled mint a beteget, mig kiderül hogy egészséges. Olyasmin rugózol ami felesleges, szerintem alapból marhaság összevissza kutyulékokat adni a gyereknek csak azért hogy elmondhasd én nem vezettem be a kajákat. Nem látom mitől jobb a répa krumplival, mint a krumpli önmagában.


Nem kell aggodnod nyilván, részegeknek, hülyéknek külön védőszentjük van, ha most 7 hónaposan mézes tejbe kikevert nyers tojást adsz neki, akkor sem lesz baja a gyerekednek. De ettől még hadd ne a butaság legyen az ajánlott.


Ezek a táblázatok NEM NEKED szólnak, 3 számjegyű IQval rendelkező anyukáknak. És ettől még nem hülyeség meg szertartásos baromkodás.

2019. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
49%

Vagy nézegetned a táblázatot-hús 8 hónapos kortól, na adok neki 2 hónappal korábban csak azért is mert táblazatban nem ez volt. Ne ám hogy ne.

Ez, amit te csinálsz a baromkodás, megnézed a táblázatot hogy aztán ne úgy csináld.

2019. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Azért jó a keverék, mert abból tudok kiváló minőségű bio minőségűt szerezni, míg amit otthon kotyvasztok, abból nem, ugyanis itthon a polcokon alig lehet bármi vegyszermenteset kapni. És számomra ez fontosabb indok, minthogy hátha az én gyerekem a 100000:1 aki allergiás a sárgarépára.


A kutya se beszélt arról, hogy nem tartom be a táblázatot. Azt mondtam, hogy nem egyesével vacakolok mindennel.


A háromszámjegyű IQ végülis igaz, 135 és mensa tag vagyok, köszönöm kérdésed ;) A szó amit kerestél: kétszámjegyű ;)

2019. márc. 16. 15:19
 24/29 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek a kérdezővel, bár nem a biobaromságban, hanem abban, hogy nem kell erre se rágörcsölni. Ugyanúgy, ahogy arra se, hogy a WHO szerint két éves korig ajanlott szoptatni. És akinek egyáltalán nincs teje? De ez csak egy példa. Én elkezdtem sakkozni meg naptárba írogatni, hogy mikor mit vezetek be, aztán a gyerekem telibeverte az egészet és nem evett meg semmit abból, amit szépen elterveztem meg előkészítettem. Mert ő nem olvasta a WHO ajánlást.


Ami azt illeti, szerintem csak azok a nők ragaszkodnak betűről betűre hozzá, akiknek

A. Semmi önbizalma nincs anyaként, így sorvezetőre van szükség mindenhez

B. Az a céljuk, hogy az egész életüket kitöltse az anyaság, nehogy valami mással kelljen foglalkozni (férj, munka, barátok, saját test).

C. Annyira buták, hogy egyedül nem tudják eldönteni, mit adjanak a gyereküknek enni.


Nem azt mondom, h alapokat nem lehet tartani, pl gabona 4-7 hó között, magvas gyümölcs egy éves korig ne, tej úgyszintén stb). Csak ez a túlszabályozottság baromság. És a kérdező pont erre utalt szerintem.


Le leszek pontozva, de nem érdekel, tisztában vagyok vele, hogy a paramamik nem osztják a nézeteim. Pont abból derül ki, hogy nekem van önbizalmam anyaként, hogy ezt el tudom engedni.

2019. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
34%

MENSA tag vagy, 135-ös IQ-val és nem tudod mi a tejalapú pép meg a teljes tej között a különbség???? Sosem voltam nagy véleménnyel a mensa-ról, sőt parasztvakító baromságnak tartottam, köszi, hogy most meggyőződhettem rola, tényleg így van.


De tévedtem, javítok, ehhez nem eleg 135-ös IQ meg mensa tagság. Ész kell hozzá, hogy valaki felfogjon ilyen bonyolult dolgokat, mint egy táplálási táblázat miértje.

2019. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
57%

"A. Semmi önbizalma nincs anyaként, így sorvezetőre van szükség mindenhez"


Ez nem önbizalom kérdése. Attól még, hogy az ajánlottak szerint haladsz. Szerintem senki sem betűről betűre teszi. Figyelni kell az ajánlást és az igényeket.


A túlzott önbizalom sokszor sül el rosszul.

Lásd oltásellenesek.


De egy teljesen más példa. Van önbizalmam, mégis autóvásárlás előtt utána olvasgatok az adott márkának. Figyelem mik a típushibák stb.

Lakásvásárlás előtt is utána járok mire érdemes odafigyelni.


Akkor miért ne tenném a gyerekemmel? Végülis az egészségéről van szó.

2019. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Utánaolvasni más, mint betűről betűre betartani és kígyót békát kiabálni mindenkire, aki másképp csinálja, hiszen a WHO leírta, akkor az úgy van.
2019. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
57%

Múltkor volt itt egy isten barma anyuka, aki a pár hetes baba köhögését mézes teával kívánta csillapítani. Vagyis csak gondoltuk hohy az, de eszerint csak nagy önbizalommal megáldott, akinek nem kell sorvezető típus volt.


Nem tudom meghalt volna a gyerek botulizmusban, vigasztalta volna e, hogy legalabb nagy volt az önbizalma és sorvezető sem kellett hogy két hét alatt taccsra tegye a gyerekét.

Bár az oltásellenesek akiknek meghalt a babájuk, mai napig meg vannak győződve hogy K vitamin nem kell a gyereknek, mert sósav van benne. Szóval nyilván nem hatja meg őket ez sem, önbizalmukon nem esik csorba.

2019. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
57%

#27 a WHO ajánlást közöl és nem szentírás. Aki ezt nem tudja, annál vannak gondok.

A két véglet sose jó. Jelen esetben akik le se carják és akik betűről betűre követik.

A kérdező olyan, mint egy dacos gyerek. Nehogy már valaki megmondja neki, hogy mikor mit adjon...

2019. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!