Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baj, ha még nem eszik nagyobb...

Baj, ha még nem eszik nagyobb darabokat? Mikor fog rájönni, hogy kell megragni az ételt?

Figyelt kérdés

10 hónapos, 6 foga van, lent 2 fent 4.

Még mindig nagyon pépesen megy a hozzátáplálás, kicsit nagyobb darabnál fuldokolni kezd. Egyszerűen nem merek az ő kezébe adni bármit is mert képes leharapni a felét, de megrágni nem akarja, egybe nyelné le. Mikor éreznek rá a babák a dolgokra??


2019. jún. 25. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Nálunk is pont ugyanez a helyzet. 10,5 hónapos.
2019. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld úgy szoktatni a daraboshoz, hogy a pépbe kicsi, majd fokozatosan nagyobb darabokat is beletörsz. Ezt is meg kell tanulnia, úgy, mint a járást.
2019. jún. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én falatkákat raktam elé, amit felszedegetett a tányérról. Egyesével rakosgattam elé, mert képes az összeset betömni a szájába. Így szépen megtanult rágni akkor még csak 2 foga volt.

A pépesben nem szereti a darabokat, kiköpi vagy fulldoklik, öklendezik tőle. Leveseket szereti, ott nem zavarja ha darabos.

2019. jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Én ezt a sós pufit adtam a fiamnak. Meg tudta fogni a kezében, és nem volt baj ha úgymond egybe benyomta mert ugye elolvadt a szájában. Először csak nyalogatta, majd harapta, majd szépen rágta. Ezután már könnyebb volt darabos ételeket is adni neki mert azzal megtanulta hogyan kell harapni mrg rágni :) kb 8 hónapos volt mikor először adtam neki.
2019. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ez gyereke vákogatja

Én fiamnak 11 hónapossan jöttek az első fogai de 9hónapossan már darabpssat evett.

Kezébe adtam a had játszon vele azt csak rá jön hogy meg kell kostolni mert minden játékát meg rágta.

Barátnőm lánya 13hónapos és csak püréset hajlandó enni.

2019. jún. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!