Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Melyik hozzátáplálási táblázat...

Melyik hozzátáplálási táblázat most az irányadó?

Figyelt kérdés
Keresgéltem a neten, de sajnos eléggé különbözőeket találtam. Melyik szerepel a mostani ajánlásban?
2019. júl. 23. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ez olyan, hogy ahány ház, annyi szokás. Kérdezd meg a védőnődet, hogy ő most hogy vélekedik. Az enyém most nagy vonalakban azt mondta, hogy 6 hósan glutén, 7 hósan joghurt/sajt, hús, 8 hósan tojás sárgája, 10 hósan fehérje, és hogy a legfrissebb ajánlások szerint 1 éves korára mindent be kell vezetni, mert most az a nézet, hogy anyatej mellett kapjon mindent.
2019. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Én a WHO szerint igyekszem csinálni. Arra figyeltem csak hogy egy nap több féle újat ne kapjon. Egyébként minden ment az elejétől. De én azért vagyok ilyen bátor mert nincs ételallergia a közeli családban
2019. júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-dik vagyok... Illetve mimden nem, só, cukor, olajban sütött dolgok, füstölt és méz nem szerept 1 éves korig
2019. júl. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Az eleje répa, édesburi, alma, banán, barack, cékla, meggy. A többi zöldséggel, gyümivel én már nem nézegettem, adtam mindig újat 3-4 nap után. Mi 4 hónaposan kezdtünk mindegyik gyerekkel, 6 hónaposan kaptak glutént és csirkét, 8 hónaposan jpghurtot, sajtot, túrót, 10 hónaposan tojást (előbb sárgáját, 2 hétre rá fehérjét is). Kb 1 évesen eper, hal, mogyoró, dió, másfél körül méz, gomba és mák. Onnantól, h kategórián belül ettek vmit, én nem óvatoskodtam. Csirke után kaptak más húst, a kezdő tejtermékek után adtam a zsírosabbakat (tejföl, tejszín, stb) is, tojással sem bénáztunk sokat. Ha nincs allergiás a családban, nem kell túlaggódni. 😊
2019. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos eléggé megoszlanak a vélemények. Nekem a védőnő adott táblázatot és azt követem.
2019. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!