Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mostmár soha nem fogok tudni...

Mostmár soha nem fogok tudni aludni?

Figyelt kérdés
Nemsokára 10 hónapos a babám. Mikor terhes lettem onnantol nem tudok rendesen aludni. Mióta megszületett azóta sem. Mikor pici volt akkor azért mert 3 óránként szopott. Most meg állandóan fogzik és óránként kel/ kelünk. De ha esetleg elalszik például 3 órát én akkor sem tudok aludni. Kezdem azt érezni, hogy kimerülök. Mostmár szerintem alvászavaros is lettem. Más anyuka is van így? (gonolom) Vagy ez az anyasággal jár? És mostmár mindig így lesz?

2013. jan. 11. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia velem is ugyan ez van. Az én gyermekem még csak 6 hónapos. A terhesség során és az elején nem volt ilyen gondom, de kb. 3 hónapja van. Borzasztó érzés amikor hulla fáradt vagy, mindenki jóízűen szuszog Te meg nem tudsz aludni. Teljesen átérzem a problémádat. Én sajnos sokszor vagyok ingerült és türelmetlen is ami a gyereknevelésnél nem a legjobb. :(
2013. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Anyukám és anyósom szerint sosem fogom magam kialudni,főleg nem nyugodtan, mert mindig lesz valami :) Pedig jó lenne, ha már ki tudnám aludni magam.Alig alszom és valahogy mégis bírom :)
2013. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanez, csak az én kisfiam már 2 éves. Kezdetben a pocakja, majd a fogak, később különböző szorongások (pl bölcsi)miatt nem aludtunk. Most már nagyjából aludna, de én nem tudok. És én már dolgozni is visszamentem. Elég komoly pszichés problémáim voltak/vannak emiatt. Ő is óránként kelt- 18 hónapig. Régen ezzel a módszerrel- alvásmegvonás- kínoztak embereket...
2013. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Megszokja a szervezeted, csak idő kérdése. A lányom borzasztóan rossz alvó. Ha néha alszik éjjel, és én is, akkor reggel olyan vagyok, mint akit agyonvertek. Már annyira megszoktam, hogy keveset alszom, azt is több részletben, hogy képes vagyok egész nap kómázni, ha véletlenül alszunk. :)
2013. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de én pont így érzem magam, pedig a kislányom már 2,5 éves:-(. Most ráadásul mandulagyulladása van, így még annyira sem alszik jól, mint eddig. A korral azért valószínű javulni fog. Ha nincs semmi, általában kb. másfél éve 9-7-ig alszik, párszor megébred, de visszaalszik.


Kitartást, egyszer jobb lesz:-).

2013. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam, hogy nem vagyok egyedül.

És a válaszaitok alapján nem ugy néz ki, hogy nemsokára jobb lesz. Ez az anyaság. Én is néha ugy érzem , hogy elszáll a türelmem. De muszáj kordában tartani az idegrendszert. De ha egyszer legaláb egy 4-5 órát alhatnék egyben az maga volna a csaoda.

2013. jan. 11. 20:31
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Én is mindig ezért szorítok aztán persze mindig jön vmi ahogy írták előttem is. Nekem 3 gyerekem van így 5.5 éve nem aludtam át talán csak 3-4 éjszakát (ebből egy az volt mikor elmentem egy barátnőmhöz és messze laknak így ott aludtam). Korábban ha 8 óránál kevesebbet aludtam egyszerűen rosszul voltam. Mostanra teljesen megszoktam ezt a semmilyen alvást sajnos...

3 részletben alszok összességében 5-6 órát és elvagyok vele igazából. De teljesen egyetértek veled hogy idegileg ki tud készülni tőle az ember :((

2013. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy szoptatod-e még vagy éjjel hogy eszik,de ha nem szoptatod éjjel akkor esetleg nem tudod néha megoldani,hogy anyukádnál vagy anyósodnál aludna és akkor talán tudnál te is aludni egyszer rendesen.Csak egy ötlet.

Én is félek,nehogy sokáig tartson ez a nem alvás,de ahogy írtad,úgy látszik ez az anyaság :S Ez jutott nekünk :)

2013. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem erről egy szülésznő mondata jut eszembe, azt hiszem valamilyen újságban olvastam. Megszületett a baba a szülésznő pedig közölte: "Most kezdődik 18 év álmatlanság."
2013. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 éves múlt. Az elmúlt 4 évben kb. 10 éjszakán aludtam 3 óránál többet összefüggően.

Atópiás a kisfiunk, étel- és porallergiás, akármit csinálunk, szinte minden éjjel 2-3-szor féléber, mert viszket neki valahol. Ahhoz, hogy ő tudjon pihenni, mi simizzük, kenegetjük. Ha már csak egyszer van fenn, már átaludtnak tekintjük az éjjelt! És a férjem mindemellett dolgozik, én még nem, el se tudom képzelni, 2-3 óra alvással hogy fogok dolgozni! Pláne úgy, hogy én nem tudok visszaaludni, csak forgolódok, mire elaludnék, jön a következő "roham".

2013. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!