Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy a legjobb feküdni ha a...

Adri baba kérdése:

Hogy a legjobb feküdni ha a 19 hétben vagyok. Szeretek hason fekve aludni de mostmár kezd kényelmetlen lenni! Árthatok vele a babának?

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,

En 20 hetes vagyok de már azota nem tudok hason aludni hogy szinte megtudtam hogy terhes vagyok.Én oldalt szenvedek most!A késztetést én is mindig érzem hogy aludjak hason meg de jo volna...De egy idö után hozzászoksz!

Azt nem tudom hogy ártasz e vele a babának de azt tudom hogy ilyenkor nem szabad a hasat megterhelni.Lásd sex.ott is vigyázni kell hogy a párod rád ne nehezkedjen,nem szabad tornáztatni a hasizmokat!De mondom en csak gondolom!

Minden jot!

2009. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én a 25.hétben vagyok,és Én még most is szoktam "félig"hason aludni.A babának nem árthatsz,Neked kell érezned,hogy meddig tudsz még hason fekve aludni.Háton fekve sose aludtam ezelőtt,de mostanában va,hogy az esik jól,főleg mert ilyenkor már a derékfájás is előjön.Boldog Babavárást!!!
2009. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! 21 hetes vagyok és én még mindig sokat alszom hason. Van olyan, hogy nem tetszik a babámnak, olyankor kikopog, hogy "hello, itt vagyok". De pl. tegnap éjjel szintem végig hason aludtam és nem szólt. Nekem is vannak kétségeim, ma fogom megkérdezni az orvosomat erről.

Minden jót!

2009. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
74%

Szia! Én is 20 hetes kismami vagyok. A hason fekvést megkérdeztem az orvosomtól, azt mondta, hogy érezni fogom, amikor már árthatok vele a babának. A méhlepény ugyanis benyomodóik az üregbe, a babának kicsi lesz a hely.

A 19. héten bizony már kell a babcinak a hely a fejlődéshez, és ne felejtsd el, hogy pici, törékeny, puha testecskéje van, nincsenek még erős csontjai, tehát sebezhető a picurka, és nem biztos, hogy a magzatvíz, magzatburok meg tudja őt védeni minden "kis támadástól". A helyedben már óvatosságból is oldalt feküdnék. nézz utána, lehet kismama párnát kapni boltokban, én is beszereztem egyet, úgy kényelmes az alvás oldalt feküdve is!

Üdv. 20 hetes kismami

2009. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én már túl vagyok a pocakos alváson, de az utolsó hónapokban csak ülve tudtam aludni. Amikor oldaltfeküdtem a lányom mindig a hasam másik oldalára akart mászni:) és szinte fájt mindenem. Hason nem aludtam terhesség előtt sem.

Kellemes babavárást!

Jó egészséget!

Üdv. 10 hónapos picilány anyuja

2009. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 28+5 hetes vagyok és szoktam félig hason aludni, úgy, hogy az egyik felhúzott lábammal kitámasztom magam. Azt tudom, hogy a 3 trimeszterben hanyatt feküdni nem nagyon ajánlatos, mert a baba súlya nyomja a hasi ütőereket és nem jut elég vér sem az anyukának, sem a babának. Ezt azért is hiszem el, mert az első terhességemkor még egy UH alatt is min.2× fel kellett ülnöm, mert a hanyatt fekvéstől el akartam ájulni. Most még ilyen gondom nincsen, de ha álmomban a hátamra fordulok és felébredek, alig bírok megmozdulni, fáj mindenem. Úgy gondolom, ha kezd kényelmetlen lenni a hasonfekvés, az azért van, mert nyomod a pocidat és az biztosan nem is tesz jót. Próbáld ki ezt a lábfelhúzást vagy az oldalfekvést és egy ideig még háton is fekhetsz.
2009. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!