Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mostmár soha nem fogok tudni...

Mostmár soha nem fogok tudni aludni?

Figyelt kérdés
Nemsokára 10 hónapos a babám. Mikor terhes lettem onnantol nem tudok rendesen aludni. Mióta megszületett azóta sem. Mikor pici volt akkor azért mert 3 óránként szopott. Most meg állandóan fogzik és óránként kel/ kelünk. De ha esetleg elalszik például 3 órát én akkor sem tudok aludni. Kezdem azt érezni, hogy kimerülök. Mostmár szerintem alvászavaros is lettem. Más anyuka is van így? (gonolom) Vagy ez az anyasággal jár? És mostmár mindig így lesz?

2013. jan. 11. 18:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Bízz abban, hogy javulni fog a helyzet! Ugyanez volt nálunk is, mint nálatok. Eleve sokszor ébredős volt a babám, fogzás idején szinte semmit nem tudtam aludni, nappal arra volt erőm, hogy sírjak a fáradtságtól. Nagyon nehéz volt. Másfél évesen kezdte átaludni az éjszakát. Még mindig van néha ébredés, de ezt már meg sem érzem az előzmények után. 2 éves.

Most még abban a korszakban vagytok, amikor fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás befolyásolja az éjszakai pihenést, ezek miatt sokszor megébred, rád van szüksége. Egy darabig sajnos még eltart.

Én mindig azzal vigasztaltam magam, hogy nem tart örökké, és kamaszkorában biztos alig tudom majd kivakarni az ágyból.

Amit tehetsz, hogy kihasználod a babád alvásidejét is nappal, dőlj le egy félórára, sokat segíthet, hétvégén kérd meg férjed, sétáljon egyet a picivel, addig te pihenj.

2013. jan. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

Szegény.... Nekem anyukám sokat segített az első hónapokban, mivel tápszeres volt a babám, így az egyik éjjeli vagy hajnali etetést átvállalta, így én tudtam aludni. Aztán lassan átálltunk a 4 óránkénti etetésre, és akkor éjfélig maradtam fent, és már csak egyszer kellett kelnem, hajnali négykor, a következő már reggel 8-kor volt, amikor amúgy is felkeltem volna. Én próbáltam aludni a babával együtt napközben is.

A fogzás nem egy folyamatos állapot, vannak benne szünetek, biztosan lesz nyugisabb időszakotok. Ennyi idős babának már át kellene aludnia az éjszakát. Dentinox-szal kend be a fogínyét, az kicsit érzésteleníti.

2013. jan. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
4.vagyok. Minek köszönhetem a 0%ot??
2013. jan. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem tudom már megint ki jött ide lepontozgatni, mindegy!


Köszönöm a válaszokat!

Sajnos az én babám böre is ekcémás. Ő is vakarózik. + jön a felső kettes fog és a kisörlő is félig kint van. És biztos, hogy nagy szüksége van most rám, mert ha felébred óránként , mint most éjszaka is, csak magamhoz szoritom és teljesen megnyugszik. Miután próbálom szoptatni vagy itatni. Sajnos az nem megoldható, hogy mamánál legyen mert van olyan, hogy ötször szopik, gondolom a foga miatt. és ha apa megy hozzá , ordit mint a sakál, ha őt látja meg először és nem engem.

Rá kell tudnom, ha gyereket vállaltam, ez ezzel jár.

ettöl függetlenül IMÁDOM, mert különben nagyon jó kisfiu.

2013. jan. 12. 09:18
 15/15 anonim ***** válasza:
Fogzáskor az én babámat is csak az nyugtatta meg, ha magamhoz öleltem. Volt sokszor, hogy emiatt együtt aludtunk összbújva, mert már ülni sem bírtam. Csináld úgy, hogy a babádnak is jó legyen és te se dőlj ki. Előbb-utóbb minden kialakul.
2013. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!