Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Gyermekemnek alig kibújt foga...

Gyermekemnek alig kibújt foga lehet rossz?

Figyelt kérdés
Még ki sem bújtak teljesen, azt vettem észre két fogán, hogy szürkés elszíneződésűek. Ez azért van mert már romlanak is? Nem áztatom neki cukros löttyben, csak vizet iszik, meg tápszert, de azt sem hagyom, hogy cumiként játsszon a tápszeres üveggel. Meg vagyok ijedve, hogy rosszak lesznek a fogai, nekem is nagyon romlandóak, de azért ezt még egy kicsit korainak tartom.

2014. febr. 13. 10:34
 1/3 ZsZs27 ***** válasza:
Nézesd meg, de nem kell megijedni azért. Egyik lányomnál ugyan ez volt. Alighogy kibújt a foga (bár ez a 9. fognál kezdődött nálunk) már fekete-szürke valami volt rajta. Rohantam is vele az orvoshoz, ahol megnyugtattak, hogy ez csak egy kis lerakódás, majd ha már elkezd rágni, majd lekopik. Hát ez még most is megvan, hol egyik, hol másik fogon, de tény, hogy mikor elkezdett rágni, akkor egyre kevesebb lett belőle, és mostanra már csak néha a fog belső oldalán tűnik fel. Pedig mossuk is a fogát, ráadásul már (lassan 3 éves) ő maga is lelkesen mossa magának, persze azért nem olyan hatékonyan, úgyhogy besegítünk még mindig. De még mindig látszik, bár egyre ritkábban.
2014. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2014. febr. 13. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csecsemőkoromban jól szájba vertem magam egyszer, és később az ott kibújt tejfogaim közül kettő egymás melletti is szürkés színű volt, a fogorvos szerint megsérülhetett anno. A csontfogaimon később semmi sem látszott.
2014. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!