Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Hasfájás és fogzás összefüggés...

Hasfájás és fogzás összefüggése? Létezik ilyen? Nálatok előfordult rendszeresen?

Figyelt kérdés

Kisfiam pár hetes kora óta hasfájós. Az első pár hónap nem volt vészes, míg anyatejes volt. Aztán tápszeres babaként iszonyú hasfájós lett. Még 1 éves koráig is szinte napi szinten fájt a hasa. Utána valamelyest csökkent, igazán most a 1.5-2 éves kora közötti időszakra mondanám, hogy csak időnként jön vissza, mondjuk havonta 1-2 alkalommal, pár napra (akár 4-5 nap). Semmi másra nem tudtam eddig fogni, csak a fogzásra, ugyanis ilyenkor a száját is turkálja, fogzós tüneteket produkál.(Csak ugye gyanús, hogy a gyerek "örökké fogzik") Korábban napi szinten több széklete is volt, ált. folyósabb, vagy legalábbis krémes. Most kb 2-3 naponta van, néha székrekedéses, nehezen jön, máskor ugyanúgy lágyabb, krémes, csak épp ritkábban kakil.


Valaki szintén ilyen helyzetben???

Nálatok találtak valami problémát? Vagy ahogy kijöttek a fogacskák, el is múlt ez az egész? Mostmár az utolsók jönnek, kíváncsi leszek.

Egyébként jól fejlett gyerkőc, korához képest még picit nagyobb termetű, súlyú.


Az orvos, védőnő szerint fogzástól nem lehet, nem szokott ilyen lenni. Én biztos vagyok benne, hogy a hasa fáj (főleg éjszaka jön elő ugye..), nappal is sokszor erőlködve pukizik. Étrenddel összefüggésbe nem tudtuk hozni, vezettem naplót is, olykor előjön egy időre, máskor ugyanattól az ételtől semmi.

(Gasztroenterológiai vizsgálatok eddig negatívak, bár még várunk további eredményt is.)


2015. febr. 10. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyira nem értek hozzá de sztem a hasfájás ennyire nem hozható vele össze.Van h székrekedéses vagy hogy hasmenéses de nem fáj a pocija.Nem lehet hogy irritábilis bél szindrómája van?Bár gondolom ilyen kicsi korban ezt nehéz kimutatni.
2015. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, orvosok sem erősítettek meg ebben, hogy a fogzástól lehetne, én mégsem tudok mit elképzelni, ha a többi eredmény is negatív lesz.

Csak neten találtam (inkább külföldi fórumon) 1-2 ilyen tapasztalást, hogy fogzáskor puffadt a gyerkőc. Viszont szerintem is fura, hogy attól lenne, a környezetemben soha nem hallottam ilyenről. (Csak ugye könnyű erre fogni, hiszen fél éves korától - szinte folyton - jönnek a fogak (legalábbis a hasfájás alapján így érzem)).

Erről az irritábilis bél szindrómáról hallottam már én is, de vajon lehet ez? Remélem az orvos majd mindent számításba vesz, ha hosszabb távon is fenn áll a problémánk. Ezt amúgy hogy vizsgálják?

2015. febr. 11. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Béltükrözéssel felnőtteknél.Allergiára meg tudták vizsgálni?Mert laktózérzékenység, lisztérzékenység kizárása után csak erre lehet gondolni.Szerencse hogy súlyban nem okoz problémát mert legtöbbször ez szokott problémás lenni.Azért ha beszélsz a dokival dobd be ezt az ötletet mert már gyerekeknél is gyakori.
2015. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Allergiateszt negatív lett, a lisztérzékenységre még várunk. Mindenképp felhozom majd ezt a lehetőséget is, köszönöm!
2015. febr. 13. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!