Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Volt valakinek a gyerekénél...

Volt valakinek a gyerekénél olyan, hogy hetekig, de akár hónapig sem evett fogzás időszaka alatt darabosat?

Figyelt kérdés

A lányomnak min. 8 - max. 14 foga van már.

Azért írom így, mert belenézni abszolút nem lehet. Ha belenyúlok a szájába, akkor állandóan megharap. Szinte azonnal.

Gy.orvosnál is küzdeni kell, hogy kinyissa száját. Ha meg is teszi a lenyomó segítségével, akkor is pillanatok alatt jön a "szájzár".

Így megszámolni nem nagyon lehet, csak azokat adjuk hozzá, amik a meglévő 8 mellett felfedezünk egy ritka pillanatban.

4 rágófog csücskét már láttam a napokban.


Egyszerűen a fogzást akkor veszem észre, ha beteg lesz. Konkrétan ilyenkor a halálán van. Mindent elkap/összeszed.

Mellette pedig minden olyan, mintha minimum 100 éti csiga vágott volna át a lakáson.

Arról nem beszélve, hogy eleinte nem óhajtott darabosat enni. Ezt még meg is értem, borzasztó lehet számára.

Viszont most odáig jutottunk, hogy még a pépeset sem hajlandó megenni. Kezdetben csak az én főztömet nem, most már az üvegeset sem. Sőt, a kedvencét sem!

Egyszerűen tejitalt vagy maximum tejpépet hajlandó enni.

Ez megy lassan 1 hónapja.


Attól félek, hogy visszaszokik vagy legalábbis visszamegyünk a csecsemőkorszakba, amikor napi 5 étkezéséből 5 folyékony volt.

Nagyon nem szeretném, mert 1,5 évesen sajnos bölcsibe kell mennie (nem részletezném miért) és ott nem megoldható, hogy ne egyen normális ételt.

Egyébként a kiflit, babapiskótát, stb .. megeszegeti. Bár mostanság egyik sem volt "kedvence".


Mit tudnék tenni?

Maradjak türelemmel?

Mennyi van még hátra a fogzásból?

Első nagyőrlők csücskei vannak kint.


2015. ápr. 28. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk hosszú volt a fogzási időszak. Akkor nagyon megszenvedtuk, az etetkezeseket.nem volt hajlandó daradosatt enni,Légy türelmes, nemsokára ezen is túl lesztek.
2015. ápr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én lányomnak most jött ki az első 4 rágó, alig evett, kb csak tejbegrízt. Plusz most kezdett válogatni.
2015. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem anno a védőnő azt mondta,hogy fogzáskor alig esznek,annyit mint sokkal kisebb korukban
2015. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!