Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Egy éves kislányom egyáltalán...

Egy éves kislányom egyáltalán nem fogadja el a tápszert, tejpépet, semmit! Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom fél éves korától lett tápszeres. Kb 4 hónapig kapta reggel és este,utána már csak reggel kellett neki,most viszont már reggel sem akarja meginni. Se a tejpépet,se más fajta tápszert,se gyerekitalt,semmi ilyesmit. A gyerekorvos azt mondta,hogy még kellene tápszert vagy legalább tejpépet kapnia egy jó darabig. De hiába csinálok bármit nem kell neki. Kb 3 hete elkezdett kinőni a hátsó foga


2016. aug. 5. 12:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsi,félrenyomtam! Szóval 3 hete elkezdtek kijönni a hátsó fogai,alul-felül. Végig be van gyulladva az ínye,arra gondoltam,hogy esetleg ez miatt hagyta abba. Az lehetséges? És mi van akkor,ha később se kell neki? Abba lehet ilyen hamar hagyni a tápszert?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 5. 12:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Fura, a fiam egyéves kora körül (talán picit több volt, 13-14 hónapos) ugyanígy sztrájkba kezdett. Nem a foga miatt, teljesen önként mondott le a tápszerről, tekitalról, először csak reggel nem fogadta el utána pár hétre az estit se. Azóta se issza meg, se a tápszert, se a tejitalt, de próbáltam neki tejet, sőt kakaót is adni (kettő múlt), nem kell. Mit lehet tenni, elfogadtam. Néha joghurtot eszik. Tudom, h kéne még kapnia, de csak nem erőszakolhatom bele. Annyit tudok tenni, h néha újra megpróbálom (már a tejet), hátha egyszer mégis rájön, h kell neki.
2016. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezt az egészet. Bár én is próbáltam,hogy szórok bele kakaót vagy másik cumisüvegbe öntöm neki,de semmi. A dokinak lehet kitalálom,hogy most újra elkezdte enni,hogy békén hagyjon. De mást nem tudok tenni. Már azt is csináltam,hogy 1 hétig nem adtam neki,hátha majd akkor legalább napi 1 adagot megiszik,de ez sem jött be.
2016. aug. 5. 12:37
 4/7 anonim ***** válasza:
és tehéntejet? egy éves kortól már az is adható...nyilván nincs annyi hozzáadott vitamin értéke mint a tejpépnek, tápszernek, de attól még kalcium van benne, és ha 3,5-est veszel, elég laktató éjszakára...az én lányomnak legalább is elég volt...
2016. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nalunk ugyan ez volt. Cici es utan se tejital, se tapszer 1 eves kora korul. A doki irogatta fel sorban a tapszereket, majd feladta. Oszinten, en nem banom. Tenyleg minden tapszert kivaltottam, kostoltattam. Vettem kakaos es vanilias tejitalt is. Semmi. Ellenben a natur joghurt es a kefir csuszik neki. A bolti szivoszalas kakao sziten. Sajtban sincs hatar. Tejfolt megeszik egy kupaval. Szoval ez van. Vervetelen mas okbol voltunk mar, epp egy honapja utoljara, peldas a verkepe. Ket eves. Ne gorcsolj. 😉
2016. aug. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Eszter76 ***** válasza:
Tápszerrel nem próbálkoztunk, fél évesen már simán evett tejpépet (napi egyszer szopizott még, így nem aggódtam), de most már egyre ritkábban eszi meg (13 hónapos). Reggelire joghurtot, vaníliás krémtúrót eszik. És a 3,5 feles tejből megeszi a tejbegrízt... 1 éves kor után, ha nincs allergia, akkor lehet adni tehéntejet, szépen lassan. Egy próbát szerintem megér.
2016. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az enyémek is elhagyták a tápszert, ha fene fenét evett sem kellett nekik. NEm erőltettük, volt egy kis szünet, kaptak más tejtermékeket, kb két hónappal később rákaptak a nagyoktól a szívószálazásra. Reggelente szépen beszürcsölnek egy-egy pohár tejet. Talán próbáld meg pohárból, szívószállal, de, ha kimarad sem tragédia.
2016. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!