Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Van még aki olyan elvetemült,...

Van még aki olyan elvetemült, hogy nem nurofenezik meg ilyenek?

Figyelt kérdés
Nekem olyan fura, lehet leragadtam az őskorban, de manapság látom itt, hogy már nagyon hamar mondják, hogy biztos a fogai = nurofen... Régebben ilyenkor még nem kapott semmit, mikor egyértelmű volt, hogy ott nőnek a fogak, akkor is volt a rágóka, meg a hűthető rágóka. Nem árt ez, hogy már olyan hamar elkezdik őket gyógyszerezni, meg kenegetni? Nem vagyok szadista, de mi se nyomjuk a fájdalomcsillapítót azért, hogy nyugodtabbak legyünk, nem?
2017. júl. 25. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
nekem ha fáj valamim, beveszek gyógyszert. ha látom, hogy a gyereknek fáj valamije, neki is beadom a gyógyszert. ez nem elvetemültség. te se érzed jól magad, ha fáj valamid, akkor a gyereknek miért kéne elviselnie??
2017. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Az első fogaknál nálunk is elég volt a gyógynövényes gél a fogára, de mikor később istenesen megkezdődött a fogzás és 2 hónap alatt 6 foga jött ki a kisfiamnak és egész éjjel torka szakadtából sírt és nem tudott aludni, akkor tudod miért szenvedtessen szegény gyereket? Amúgy mi nem Nurofent használtunk, hanem Panadolt, mert az is elég volt, meg az gyengébb valamelyest, mint a Nurofen.

És ha régen léteztek volna ilyen fájdalomcsillapítók, akkor valószínűleg régen is alkalmazták volna és hagyták volna kínlódni a gyereket.

A fájdalomcsillapító nem méreg, csak ha szükséges, akkor kell használni, nem minden csipp-csupp dologra. Ez nem korfüggő. Pici babának is lehetnek olyan fájdalmai, nem hiszem, hogy szenvednie kéne.

Nem tudom, ha neked fájna egyszerre 6 fogad, akkor te mit tennél, vajon szenvednél?

2017. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

"és hagyták volna kínlódni a gyereket. "

* bocs elírtam, tehát nem hagyták volna kínlódni a gyereket.

2017. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt értem, mikor torkaszakadtából sír a gyerek, de rendszeresen jön olyan is, hogy nyáladzik és nyugtalan és akkor jaj biztos a foga, nurofen.
2017. júl. 25. 15:44
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
A mostani anyukák feszültebbek.. stresszesebb az életük... nem bírják ha sír a baba.. ha nyafizik,vagy ha 24 órából 24-et van rájuk kötve a kendőbe .. a legtöbb anya 1 évesen bölcsibe adja a gyereket,mert megy vissza dolgozni.. az én 1 évesemnek még foga se volt anno.. esküszöm. 1 éves elmúlt mire kijött az alsó kettő..már vittük orvoshoz,hogy miért nem fogzik :D na ne féljetek lett pár álmatlan éjjelünk...nehezen bújtak ki,bár azóta sincs gondja a fogaival... kvázi,végig üvöltötte volna a bölcsit.. kellettem neki...fájdalom csillapítónak ott az anyatej! Ha nincsen,akkor mi magunk..az ölelésünk, a közelségünk.. ha 40 fokos lázuk van kapnak gyógyszert,logikus.. de 38 fokon még nem nyomom beléjük a mérgeket.. a szervezetük 90%-ban eddig legyőzte a lázat. Szóval lehet nyomni a piros kezecskéket..nem izgat.Akkor is úgy gondolom,csupán a türelmükkel van a gond az anyukáknak... itt van a kutya elásva.. higgyétek el! És lehet szidni most,ez bizony így van!!!
2017. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Mi ritkán használtunk nurofent fogzasra, de volt amikor szükség volt rá. Amikor órák óta üvöltött a fájdalomtól. A mi fiunk érzékeny volt kicsi korában. Ha elég volt a gyógynövényes gél vagy ragoka, akkor azt adtuk. De amikor fülsüketítően hosszú ideig sírt, akkor adtunk neki. Nem hiszem, hogy jót tesz egy babának vagy gyereknek, ha egész éjjel sír a fájdalomtól. Én sem kapkodok be mindenre fájdalomcsillapítót, de ha muszáj, akkor muszáj.
2017. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem hiszem, hogy bárki Nurofenezne csak azért, mert nyálzik a babája és kicsit nyugtalanabb.

Szerintem ha a gyerek egyértelműen sír és látszik, hogy fáj a foga, mert bújik, nem alszik, nyugtalan, akkor ad a gyerekének.

2017. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
Mi nem Nurofenezünk a 16 hóssal pl,mert nem kaphat ilyesmit. Panadolt sem. Marad a Dentinox és a Dolo gél...
2017. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
8-as, miért nem kaphat?
2017. júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%
Most komolyan,nem mindegy? Mert baja lesz tőle.
2017. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!