Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Javasolt-e a borostyánlánc a...

Javasolt-e a borostyánlánc a csecsemőknek a fogzási fájdalom csökkentésére, vagy igaz, hogy betiltották?

Figyelt kérdés
2017. szept. 8. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nagy marhaság, plussz veszélyes is, remélem betiltják (múlthéten még láttam egy üzletben)
2017. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Jo lenne ha betiltanak mar , es nem fulldna meg miatta tobb gyerek. Ez valami magyar mania, kulfoldon lakom, meg egy gyereken sem lattam.
2017. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

1. Teljesen hatástalan, csak babona.

2. Fulladásveszélyes.

3. Rendszerint műanyagból van.


De már az első pont is elegendő. A szülőre placebohatást gyakorol, amúgy az égvilágon semmit nem segít. Gyerek válogatja, van, aki fájdalom nélkül növeszti a fogait, van, akinek fáj.

Ami valóban hatásos, azok a zsibbasztó gélek. Gyógyszertárakban, patikákban kaphatóak, hasonló elven működnek, mint a fogorvosi érzéstelenítő, csak enyhébb hatásfokkal.

2017. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Nem tiltották be, de totál hülyeség.

Ráadásul nagyon veszélyes is.


Keresztlányunknak volt a nyakában, totál végigszenvedte a fogzást. Fiamnak nem volt, nem is adtam neki semmi fájdalomcsillapítót, és szenvedés nélkül, könnyen kijött minden foga.


SZóval ez nem a nyakláncon múlik.


Nagyon jó gélek, fájdalomcsillapítók vannak, amik tényleg hatnak, és valóban segítenek a gyereknek (Dologél, Dentinox, Anaftin baby fogínygél, Panadol Baby).

Ilyet kell venni, nem műanyag golyókat...

2017. szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
(#1 vagyok, az én gyerekeimnek sem volt, nagy nevetéseknél láttam csak mindig hogy jé, van új fogad! Amúgy nem is tűnt fel hogy készülődne kijönni új... Még az első babánál készültem géllel, de végül én használgattam csak amikor fájt a fogam és már nagyon szenvedtem - hátha jobb lesz pár percig)
2017. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!