Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mennyivel rosszabb?

Császár után mennyivel rosszabb?

Figyelt kérdés

Tavalyelőtt volt egy méhen kívüli terhességem. Laparoszkópiás műtéttel kivették akkor a jobb petevezetéket. "Csak" 2 kis lyuk, ködökkel együtt 3 helyen volt seb, de én akkor alig bírtam felkelni, mozogni. Rosszabb volt, mint mikor az első babámat szültem, pedig volt gátmetszés, repedtem is.

Most megint babát várok, de cukorbetegség miatt a 39. héten indítják.

Remélem sikerül természetes úton megszülnöm, de ha nem úgy alakul az indítás és császározni kell, akkor utána mennyire fog fájni? Rosszabb lesz, mint a méhenkívüli műtét után volt? Lehet azután elhagytam magam - tervezett baba volt, nagyon megviselt - ezért volt olyan rossz?

Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 12. 13:49
 1/7 A kérdező kommentje:
ködökkel = köldökkel
2018. jan. 12. 13:52
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem volt még laparoszkópiás műtétem, de császárom volt, és annyit tudok mondani hogy teljesen más lesz a 2 dolog mert itt nem fogod tudni elhagyni magad, el kell látnod egy újszülöttet, tele leszel hormonbombával, időd se lesz hogy a fájdalomra koncentrálj.

Én már aznap elsétáltam a folyosó végéig igaz kísérettel, csak hogy láthassam őt, másnaptól meg már végig velem volt, nehéz volt nem mondom a rácsos ágyból ki be emelgetni, szoptató pózt találni ,de nem a fájdalomra fogsz koncentrálni hanem tenni kell a dolgod.

Itt nem fogod elhagyni magad, és nem is szabad, minél többet mozogsz annál könnyebb lesz.

2018. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt laparoszkópos nőgyógyászati műtétem köldökben és bugyivonalon egy-egy kis vágással, nem is emlékszem sebfájdalomra, csak a gázzal feltöltés utáni kellemetlen érzésre. Utána volt két császárom is. Az első pár nap pokolian fáj minden mozdulat, de nagyon gyorsan javul, egy hét után már nem számottevő a fájdalom.


Igen, sokat számít amúgy, hogy elhagyod-e magad! A baba leköt, nincs úgy időd magadat sajnálni, meg figyelni, hogy mennyire fáj.

2018. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Abban reménykedem, hogy tényleg csak azért volt olyan rossz, mert nagyon megviselt az egész.

Igazatok van, a kicsi úgyis lefoglal majd:)

Mindenkinek ment a zöld kéz.

Mégegyszer köszönöm!

2018. jan. 12. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
A lapar után nehezkesen mozogtam. A császár után alig érzel valamit, ha jo a dokid.
2018. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Volt mind a kettő. Laparosnál az egész has fáj, több helyen vannak a lyukak. A császár után 2 napig volt nagy fájdalom, utána egyre jobb volt, ahogy kitapasztaltam, hogy mozogjak, hogy ne fájjon. A laparosnál ezt nem tudtam megtenni, mert minden mozdulatnál több helyen is fájt.
2018. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, végül sikerült természetes úton megszülnöm:)
2018. jún. 15. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!