Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felépülés, fájdalom szempontjá...

Felépülés, fájdalom szempontjából gátmetszés vagy a császáros hasi műtét volt rosszabb?

Figyelt kérdés

Akinek volt sima szülése, gátmetszéssel , és utána második harmadik, többedik gyereke császáros lett , mi a tapasztalata?

Első gyermekemet simán szültem, gátmetszéssel.

Iszonyúan fájt napokig, ülni nem tudtam, minden zuhanyzás, pisilés , ülés kínszenvedés volt. Kentem, fújtam mindennel, jegeltem stb. Hetekig szenvedtem vele, ahogy gyógyult. Megkeserítette az első heteket a kisfiammal.(később is hónapokig hasogatott néha)

A második babámnál már szülésznőhöz jártam a kezdetektől, masszíroztuk, mindent megtettük, hogy elkerüljük a gátmetszést, sikerült is.

Fantasztikus volt, hogy szülés után 10 perccel már törökülésben szoptattam a lányom. Semmi bajom sem volt.

Most a harmadik babám esetében a lepény mélyen fekszik , folyamatosan fedi a méhszájat, így sajnos nem tudom simán megszülni. Viszont iszonyúan félek a császártól. Nekem az újszülött mellett ott lesz a 2 gyerek, ha annyira fáj, mint ahogy sokan írják, meg amilyen lassan a gátmetszés gyógyult, akkor nehéz heteknek nézek elébe.

Kérem, akinek van összehasonlítási alapja (mert mindkettőben volt része) írjon nekem.


2018. aug. 2. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sokkal rosszabb volt a császár. 😕
2018. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ezerszer rosszabb volt a császár. Gatmetszessel aznap már ültem simán. Császár után még egy héttel is kijött a könnyem, ahogy felültem. Az egyéb szövődményekről nem is beszélve. Valószínűleg én extrán peches voltam.
2018. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:( értem, sejtettem egyébként hogy ha egy két centis metszést ennyire rosszul viseltem (meg vhogy nem is gyógyult gyorsan) akkor a császár rosszabb :(((
2018. aug. 2. 16:05
 4/12 Marylla válasza:
63%
Én két gyereket simán szültem.Az elsõnél úgy járt,mint te.Kínszenvedés volt ülni,járni,amíg kiszedte a doki,mert a varrat vége kemény lett és szúrt ahol csak tudott.A másodiknál jól varrtak össze,nem szúrt,így nem fájt.A harmadik császárral született (bikini vágással)és max 3 napig volt enyhe fájdalmam,a 4.-ik nap már hason fekve aludtam.Ez 34 éve volt! Szerintem sokban függ a dokitól hogyan varr össze.A menyem öt éve szült császárral és 4 nap múlva hazament.És jól érezte magát. Ne stresszelj,nem lesz semmi baj!Szia
2018. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Én nem szültem természetesen, de 3 hete volt császárom; még mindig fáj, de most már sokkal jobb, mint amilyen az első hèt volt. Az a legrosszabb, utána már megy minden, igaz, semmi nem esik még jól...

Egyébkènt hány hetes vagy? Nekem is teljesen fedte a lepény a méhszájat, ömlött is belőlem a vèr, sokat voltam kórházban, de a vègére feljebb húzódott. Végül természetes szülèsnek indultunk neki, de nem tágultam, és a baba sem szállt le, így mégis császár lett...

2018. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már 35. Teljesen fedi a mehszajat tehát nem csak ralog úgyhogy tuti nem indulunk sima szulesnek neki
2018. aug. 2. 21:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Hüvelyi szülésnél az volt rossz, hogy húzott a varrat, de 2. hétre mind kipotyogott, vagy kipiszkáltam. Egyébként másnap reggel törökülésben szoptattam, tehát nem volt elviselhetetlen. Pedig... merész voltam, megnéztem tükörrel mi a helyzet odalent, el is sápadtam. Séta kicsit lassabb tempóban, de jól ment már a szülőszobáról az ágyamhoz is.

Császárnál az első 2napon bő 4 percbe telt lemászni az ágyról, pedig kaptam fellépőt is. Ahogy kivették a drént, már nem derékszögben sétáltam, majdnem normálisan tudtam közlekedni, cserébe elővett a migrén. 1,5 hétig csak akkor nem görcsölt, zúgott a fejem, ha teljesen laposan feküdtem, hála a spinális érzéstelenítésnek. Ahogy ez elmúlt, egész jól lettem, tudtam sétálni, "kapkodni" a nagyobbik gyerek után. Felkeléshez lefekvéshez kellett némi gondolkodási idő kb 2,5 hétig, hogy ne nyilalljon. Közben újraműtéssel riogattak, mert csak a 3. héten, a 4. próbálkozásra jött ki a varrat, de akkor is megkönnyeztem. Addigra már ott tartottam, hogy magamnak fogom kitépni, sokszor annyira szúrt, viszketett. Lassan 10 hónapja, most a vágás egyik vége megint fájdogál, frontkor az egész viszket.

Barátnőmnek császár után 1 héttel semmi semmi problémája nem volt, szurkolok hogy te is ilyen gyorsan gyógyulj!

2018. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem nincs viszonyítási alapom, 2 császárom volt, a 3. Is az lesz. De a 2 szülés között is volt különbség. Az elsőből sokáig tartott felépülni de nem olyan intenzífen fájt, a 2.nál gyorsabban hekyrejöttem viszont ezerszer dúrvább volt. Ami mindkettőnél ugyanaz h az első 1 hét nem egyszerű. Egy sima köhögés, tüsszentéstől, nagyobb nevetéstől azt hittem hogy szétszakad alul a hasam. Biztos fáj a hüvelyi szülés is, ki így, ki úgy éli meg. Szerintem az mindegy h h születik meg a gyerek, a lényeg h egészséges legyen. De max 1 hónap amit túl kell élni,utána minden a régi lesz. Én egyenlőre nem akarok belegondolni milyen lesz egyedül csinálni mindent 3 gyerekkel 😏
2018. aug. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát én is elkezdtem ezerrel intézni segítséget, csak az a baj, hogy ismerem magam és a gyerekeimet is, nekikén kellek majd, nem a szomszédnéni :( Hogyan fogom emelgetni őket, (sehogy) és éjjel felkelni szoptatni ...Fájdalomcsillapítót szedtetek rá egyébként? Ha igen, mit?
2018. aug. 3. 10:40
 10/12 anonim ***** válasza:

#5 Mi az első 8 napot a kórházban töltöttük, mert besárgult a babám, és nem tudtam még etetni sem, annyira aluszékony volt...

Alig 24 órával császár után már éjjel-nappal nálam volt a pici. Teljesen el tudtam látni, bár sokszor borzasztóan fájt és nagyon be is vérzett a hasam, mert nem tudtam pihenni.

Fájdalomcsillapítót lehet így is szedni, és sokat segít is, amíg hat. Nekem Nurofent adtak kettesével.

2018. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!