Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Kezdek teljesen kikészülni!...

Kezdek teljesen kikészülni! Valami ötlet valakinek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.. 4 hónapos babám keményen fogzik.. 3 hónapos koráig elképesztően hasfájós volt. Nem aludtam csak napi 3-4 órát a 24 ből de túléltük a hasfájást. 3 hete elvitte testvérem pár órára magához, hogy tudjak pihenni picit, de még rosszabb lett. Az ő fia féltékeny volt a “ vendégségre “ kivette fiam szájából a cumit és végig szopogatta .. ( ezt persze utólag derült ki, 4 éves a fia tesómnak). Így elkaptunk egy csodálatos rota vírust, 2 hét kórház, széken “ alvás “ az őrület határán táncoltam. Most viszont elkezdett fogzani. Eddig az elmúlt egy hétben aludt kb éjféltől reggel 5ig, viszont amióta fogzik szintén nem alszunk.. ordít visít egész nap egész éjjel. eljutottam a fáradság arra a szintjére, hogy ma éjjel nem ks hallottam meg hogy ordít, így párom felkeltett hogy keljek fel, üvölt a gyerek. Oké. Ahányszor leteszem aludni a gyereket, gyorsan lefekszem én is aludni. De sosem tudok 5-10 percnél többet aludni mert üvölt, ordít, csámcsog a kezével.. kivagyok merülve teljesen. És tudom ez 2 éves koráig így lesz. védőnőnk is nézte, 100% hogy fogzik. Nem bírom. Nyomom magamba a 6 személyes kávét éjjel nappal.. már arra is immunis vagyok.. a koffein tablettát olvastam hogy talán attól tudok talpalni 24 órát. ( nem szoptatok mielőtt valaki kioszt, mert tejfehérje allergiás a babám ).. ki hogyan bír fentmaradni 20-21 órát naponta? Segítség!!

2019. ápr. 6. 15:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha a pàrod nem felkelt, hogy üvölt a gyereked, hanem elmegy vele foglalkozni, ha már felébredt, te meg láthatóan ki vagy készülve, az sokat segít.
2019. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Azért keltett fel párom mert ő is alig alszik a 12 óra munkák után ☹️
2019. ápr. 6. 15:31
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak az a megoldás, hogy átvesz tőled a párod a szabadnapjain egy-két éjszakát hetente.

Illetve bepróbálkozhatsz a tesóddal, szüleiddel újra, csak most remélhetőleg rota nélkül.

2019. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ugyan ebben a cipőben járunk. 4 hónapos, főleg este a legrosszabb. Éjszaka ő is szinte azonnal felébred amint az ágyába teszem. Nálunk sokat segit hogy anyatejes, igy amikor már nem birom, magam mellé fektetem és ha akar szopizik,ha akar nem, sokszor nem is észlelem mit csinál annyira fáradt vagyok.

Próbáld meg esetleg éjszaka magad mellé tenni,érezze a szagodat,hátha megnyugtatja.

Cumit elfogadja? Valami kellene a szájába amin levezetheti azt az érzést ami folyton felébreszti.

Dentinoxot szoktam még kenni az inyére,ez kicsit érzésteleniti igy el tud aludni.

Valószinűleg a babád is nagyon el van fáradva, túlfáradt, ami az egészet még jobban tetézi, nehezebben alszik el, nyugszik meg.

Kitartást nektek!

2019. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Az első tökéletesen leírta!!!
2019. ápr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ő lehet napi 12 órát dolgozik, heti gondolom minimum 2-3 szabadnappal, te meg négy hónapja napi 24 órában dolgozol, szabdnap nélkül. Igenis vegye át tőled legalább hetente 2 éjszakára, nem csak a te feladatod. ráadásul nem is szopik, így etetni is tudja, de az is megoldás, ha az éjszaka első fele az övé, akkor tudsz aludni minden nap 4-5 órát, ami nem ideális, de a semminél több, és kora-hajnalban, 1 fele átveszed, utána ő pihen. Legalább azokon a napokon, mikor másnap nem dolgozik, így ki lehet bírni. Más családokban is dolgoznak az apukák, mégis besegítenek éjjel is, pláne ha ennyire zombi a feleségük, akkor alap lenne, mégsem töltheted így a hátralévő másfél évet, ez nonszensz. Virrasszon szépen apuka is néha, míg te pihensz, más megoldás nem nagyon van, a csecsemős/kisgyerekes családok élete eleinte gyakran ilyen, ez evvel jár, de nem csak az anyáknak, hanem az apukáknak is feladatuk ezt átvészelni, túlélni, kilogisztikázni.
2019. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
nem kel fel éjszaka.. azt mondja ez az anyák dolga.. nem fogadja el a cumit.. egyedül ölbe hallgat, de akkor is sétálnom kell vele.. ha leülök vele kezdi előröl az egészet..
2019. ápr. 6. 16:27
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez esetben, már megbocsáss, semmi bántó szándék nincsen bennem, de nem a fogzó, rosszul alvó csecsemő a fő probléma, hanem a férjed. Ő tud (na, ha akarna) változtatni a hozzáállásán, a babátoktól ez viszont nem várható el. Ha megtagadja a segítségét, akkor nekem több ötletem nincsen, engem nagyon felháborít ez a hozzáállás, mert nem csak a feleségét hagyja evvel cserben, hanem a gyerekét is, mondjuk én nem vállalnék ennyire korlátolt gondolkodású emberrel gyereket, gondolom ezek után akkor egy tányért sem mos el soha, mert az is a nő dolga. Akkor annyit tudok végszóként mondani, hogy ezt választottad, ha ez téged nem zavar, senkinek nincsen joga elítélni miatta téged, de csodát ne várj, meg titkos megoldási módszereket, mert nincsenek. Inkább készülj fel rá, hogy a jövőben is minden gyerekkel kapcsolatos dolog a te feladatod lesz kizárólag, lehet ezt persze így is csinálni, de nem anyukád, tesód és a rokonok feladata volna segíteni, hanem a férjedé. Sőt, neki nem is segítenie kellene, hanem veled együtt csinálnia, hiszen együtt vállaltatok gyereket.
2019. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Én szerintem a kérdésemben nem segítséget vártam el sem páromtól, sem a szüleimtől, se senkitől. Sehol nem írtam hogy a baba a hibás bármiben is. Tudom hogy sok anyuka egyedülállóként vág bele a gyermekvállalásba. Anyukámnak is sikerült egyedül felnevelnie engem. Konkrétan az érdekelt volna, hogy ki hogyan tartja magát ébren. De látom nem lehet a kérdést értelmezni. Hát elnézést kérek akkor .
2019. ápr. 6. 16:53
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Hordozd magadon! Komolyan!

A fogzás fájdalmát nem mulasztja el, de legalább többet fog aludni. Ezzel máris segítettél magadon mentálisan, ugyanis kevesebb sírást kell hallgatni. Ami önmagában is baromi fárasztó.

Ettől persze te még nem alszol többet, de a napjaid csendesebbek lesznek. Éjszaka én összebújnék vele a helyedben hiába nem szopizik már. Biztos nem tökéletes megoldás, de egy kicsit segíthet.


Én úgy képzeltem hogy nem fogok hordozni, aztán én is kaptam egy hasfájós letehetetlen babát. A kendővel nem tudtam megbékélni, de a csatos hordozóval igen. Bár elméletileg nem annyira egészséges tartást biztosít mint a kendő, de azért károkat sem okoz.

2019. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!