Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hamarosan lejár a gyedem és...

Hamarosan lejár a gyedem és gyest fogok kapni. De ismét várandós vagyok. Gyes mellett kaphatom a táppénzt is?

Figyelt kérdés
A gyed és gyes közt megszakítanám ezt az ellátást, de hány napra kell szabadságot kérnem hogy jogosult lehessek a táppénzre is?
2019. szept. 30. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Kérned kell a fiz. Nélküli szabadságod megszakítását. Igazából egy nap szabi is elég, de hallottam már olyat is, hogy egyet se kell. Beszéld meg a tb-sel, vagy munkaugyessel.
2019. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Jaja, elsőke, tp annak jár, aki keresőképtelen. A kérdező nyilván ellátja a nagyot, sétál, játszótér, pláza.. semmi baja, pénzt akar. Undorító.
2019. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Én nem voltam egy napot sem szabin. Az illetmény nélküli szabi megszüntetésével egy papíron jelentettem be a veszélyeztetett terhességet (ikrek). Így voltam a kis korkülönbség miatt párhuzamosan:

- gyed+táppénz

- gyed+csed

- gyes+csed

- gyes+gyed


A gyermekekre tekintettel saját jogukon, egyenként járnak az ellátások, ha kis korkülönbséggel születnek, akkor igen, akár párhuzamosan. Ez a törvény jelenleg. Mindig lesz, akinek savanyú a szőlő, nem kell velük foglalkozni. Ami jog szerint megillet, az megillet, nyugi.

2019. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jájá ketteske. Hr-es vagyok. Engem nem érint a kérdés, de rengeteg kismamánkat igen. Nem vagyok tb-s így a pontosan hány szabi kerdest/szabi nélkül is lehet-e kérdést nem vágom, de tudom hogy minden épeszű kismama kihasználja ezt a lehetőséget. Vagy netalán te pl nem kered az adókedvezményt se a gyerek után? Vagy a potszabit? Ha valami jár azt kihasználni nettó baromság. Ha az államnak más szándéka lesz megváltoztatja a rendszert. Hogy neked ez miért fáj, azt eskü nem értem.
2019. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!