Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Baba mellett várandós lettem...

Baba mellett várandós lettem újra. Milyen plusz összeget kapok ilyenkor?

Figyelt kérdés
8 honapos a gyermekem, 2 honapos terhes vagyok. Tegnap mondta az egyik ismerosom, hogy ilyenkor a gyed mellett a 12. Hettol jar a magzat utan is valamennyi osszeg. Kerdesem az lenne, hogy ez tenyleg igaz? En nem is tudtam errol. Koszonom a valaszt!
2019. jan. 9. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Mi járna? Esetleg a családi adókedvezményre gondolhatott. Minden más csak szülés után(csed28nappal előtte)
2019. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Szia! A nagyra kapod ugye a gyedet, a 91. naptól kérheted majd 2 gyerekre (vagyis 1 meglévő, és 1 magzatra) az adókedvezményt. Illetve nagyon sokan csinálják azt, hogy megszakítják a fizetés nélküli szabit, "visszamennek" dolgozni,vagyis kivesznek pár nap szabit, és kiiratják magukat táppénzre. Ekkor a Gyed mellett kapnád a kicsire a táppénzt is. Én nem foglalok állás benne, hogy ez jó-e vagy sem, táppénz csalás-e vagy sem, csak leírtam, hogy van ilyen is.
2019. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Magzat 91. naptól jár az adókedvezmény, de hát ezt tudnod kell hiszen az első gyereknél is így volt. Vagy talán nem vetted igénybe?! Csak az összeg más. Eddig 10 ezret kaptál havonta az első gyereked magzati 91. napja óta, ezentúl két gyerekre 40 ezer.

Ha megszületett a második akkor rá kapsz CSEDet és ettől függetlenül ugyanúgy kapod a gyedet is még a másodikra. Nálad egész hosszan lesz ez a dupla pénzes időszak.

Nekünk kb 4 hónap volt ilyen.

2019. jan. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Csak magzati adókedvezmény jár a terhesség 91. napjától. Az első gyerek után is kaptok most havi 10 ezer adókedvezmény. Igénybe veheted te is a magzatit a gyedből, ha gyerek apja a férjed is, akkor ő is kérheti a magzati kedvezményt. Más nincs terhesség alatt, Max. az, amit írtak, hogy gyed mellett elmehetsz táppénzre.
2019. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!