Nekem járna a gyed?

Figyelt kérdés
2 éve állandó munkahelyem van Ausztriában. De ha állapotos lennék otthon nevelném a babát. Van állandó lakcímem otthon. Otthon venném igénybe a gyedet, ha járna. Valaki tudna segíteni?

2019. dec. 13. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Ha dolgozol itthon, és van itthon munkahelyed a szüléskor, akkor jár.


Ha nem teszel be semmit a közösbe, ne akarj belőle kivenni se.

2019. dec. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Itthonr csak akkor jár, ha lesz itteni munkahelyed. A kinti munka csak a 365 napba számít bele, de nem leszel miatta jogosult csedre/gyedre. Ha hazaköltöztök gyest és csp-t kaphatsz,mert azok alanyi jogon járnak. Összege kb. 37 ezer forint.
2019. dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyarországi gyedre nem leszel jogosult, de az osztrák Kinderbetreuungsgeld járni fog, attól függően, mit veszel igénybe. Plusz járni fog a családi pótlék bizonyos százaléka is kintről is a magyarhoz pluszban. Ha jól tudom, de ebben nem vagyok biztos, hogy levonják az ottani összegből azt amennyit a magyar állam ad, és a feletti részt fizetik.
2019. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem az első válaszolóé. Leírta a lényeget!!! 10 pont neki
2019. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!