Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Te otthon maradtál a 37 ezer...

Te otthon maradtál a 37 ezer gyes+családiért 1 évet?

Figyelt kérdés

A férjemmel nem tudunk megegyezni ezen, hogy mi legyen.

Idén még gyedet kapok, jövő januártól már csak gyest.

Ugye az 25000+12000 családi, ami 37.000 ft, ami ugye szerintem elég kevés, szeretnék menni min. 6 órában dolgozni vissza. Most a gyedem még nem vészes, ugye idéntől 169.000 nettó+12.000 családi, ez még annyira nem kevés, de a fizetésemhez képest már ez is visszaesés jócskán amúgy.

A férjem 350 ezer nettó körül keres.

A havi kiadásaink fűtés időszakon kívül olyan 190.000 ft, fűtés időszakban olyan 230.000(hitel+rezsi+benzin+kaja)

Szóval éhen nem halnánk, de el se tudom képzelni, hogy ennyi pénzért üljek itthon, a férjem meg azt mondja de legye itthon, majd ha kezdi az ovit 2.5-3 évesen majd akkor megyek dolgozni, addig húzzuk ki, ne bölcsizzünk.

Hát nem tudom :/

Te otthon maradtál ennyiért?


2020. jan. 14. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Ezt csak és kizárólag nektek kell tudnotok. Nem azt nézem mennyiért vagyok vagy nem vagyok itthon, hanem, hogy mi szolgálja a családom érdekeit. Én itthon vagyok 3 gyerekkel. Mehetnék dolgozni, itthon is maradhatok. Ketten megbeszéltük mi a legoptimálisabb megoldás. Nem azt néztük, mennyiért vagyok itthon, hisz azt konkrétan alapban nem én kapom, hanem a gyerekre megy. Összességében kell nézni a dolgokat, de a ti kettőtök döntése, két család élete sem egyforma. Nekem hiába mondja a szomszéd Manci, hogy ő dolgozik, én miért nem, ő nem a mi életünket éli, nem tudhatja, mi mikor...mit...hogy....
2020. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Persze, ez így van, ez igaz.

De én szeretnék is minél előbb dolgozni, megőrülök itthon a semmit tevésben, mert annak érzem, házimunkát régen is csináltam munka mellett is, a babával persze jó itthon, de én attól független nem érzem belül magam jól. Szóval én már mennék, de ha arról van szó egy fél évet már kibírnék pluszban itthon, csak anyagilag meg hát nem tudom, akkor eléggé ki lennénk centizve. Ponst most félre tett pénzünk sem sok van, mert 1 éve vettünk házat, kb az összes pénzünk ráköltöttük a vásárlásra, felújításra, berendezésre, mindenre,meg még azóta is folyamatosan erre költünk sokat, szóval nincsenek millós tartalékaink sem jelenleg pont, így én nem tudnám magam biztonságban érezni itthon. De talán mondjuk fél évet ki lehet húzni, ezért is érdekel, hogy aki ennyiért otthon volt és a férje nem keres milliókat hogy bírta azt a pár hónapot, ki lehetett e húzni normálisan.

2020. jan. 14. 11:20
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
te érzed hogy mennyire vagytok rászorulva,hogy elmenj dolgozni..
2020. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
a ferjednek kell ezeket az érveket felhozni.
2020. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Én maradtam, de nekem végig csak a gyes volt, a férjem viszont nagyon jól keres. Minden helyzet más, ezt csak te, ti tudjátok eldönteni.
2020. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Én visszamentem. Anyagilag nem lett volna szükséges.

De a lányomnak is kellett már a társaság, nekem is, és hát a tudat h "kitartottnak" érezzem magam nem hiányzott (pedig a férjem soha egy célzást sem tett ilyenre.

Egyébként nem bánom. Elég sokat volt az elején beteg. Így most h már ovis már sokkal inmunisabb (ebben a tanévben még nem volt beteg)

2020. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván nem a 37e Ft miatt marad valaki otthon.. Elég szerencsétlenül tetted fel a kérdést 😀Az marad otthon, aki anyagilag megteheti, hogy még egy évet a gyerekével legyen és a gyerek is bírja még közösség nélkül és aki nem dilizett be még az otthon léttől. Ha bármilyelyik a háromból nem igaz, akkor visszamegy. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Mindenkinek másik a körülményei. Hiába mondom én, h otthon maradok, mert "igenis hároméves korig az anyja mellett a helye" ha egyszer a gyerek majd megveszik, hogy gyerekek között legyen és nem elég a baba mama foglalkozás meg a jártszótér. Vagy ha nincs elég tartalék, hiába szeretnénk mindhárman, hogy még ne menjek vissza dolgozni. Ha pedig valaki nem bírja már a "bezártságot" a gyerekkel, és úgy érzi szeretne már kismamákon és anyukákon kívül más emberekkel találkozni és valami "értelmest" csinálni végre, az sem elítélendő, nyugodtan mond meg a férjednek,ne kertelj. Azt, h maradj e úgy gondolom, kettőtöknek kell eldönteni, hisz akkor csak apuka keres pénzt, de az h szeretnél e már dolgozni az szerintem inkább a te döntésed. Két évesen nyugodtan mehet már bölcsibe.
2020. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Visszamentem, nem a pènz miatt, hanem mert már megőrültem otthon. Nem sokat voltam otthon, hamar bölcsis lett... Lehet kövezni... :)
2020. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Én itthon maradtam. Eleve úgy kezdtünk neki a családalapítás ak, hogy volt/van erre az időszakra félretett pénzünk, hogy ha kell vmire (autó javítása, hirtelen kiadás) ne legyen gond.
2020. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

3 gyerekből eggyel maradtam itthon óvodáig, mert totál éretlen volt a közösségre. Nem a pénzért maradtam, hanem hogy neki jó legyen. Szerencsére éppen belefért a férjem munkájába anyagilag, hogy én kissé kivonjam magam a forgalomból.

Ha nagyon utálsz otthon lenni, menj dolgozni. Ha kenyérre kell, menj dolgozni. Ha elvagy a gyerekkel értelmesen odahaza, és a férjed is támogat, miért ne maradnál?

2020. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!