Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Te otthon maradtál a 37 ezer...

Te otthon maradtál a 37 ezer gyes+családiért 1 évet?

Figyelt kérdés

A férjemmel nem tudunk megegyezni ezen, hogy mi legyen.

Idén még gyedet kapok, jövő januártól már csak gyest.

Ugye az 25000+12000 családi, ami 37.000 ft, ami ugye szerintem elég kevés, szeretnék menni min. 6 órában dolgozni vissza. Most a gyedem még nem vészes, ugye idéntől 169.000 nettó+12.000 családi, ez még annyira nem kevés, de a fizetésemhez képest már ez is visszaesés jócskán amúgy.

A férjem 350 ezer nettó körül keres.

A havi kiadásaink fűtés időszakon kívül olyan 190.000 ft, fűtés időszakban olyan 230.000(hitel+rezsi+benzin+kaja)

Szóval éhen nem halnánk, de el se tudom képzelni, hogy ennyi pénzért üljek itthon, a férjem meg azt mondja de legye itthon, majd ha kezdi az ovit 2.5-3 évesen majd akkor megyek dolgozni, addig húzzuk ki, ne bölcsizzünk.

Hát nem tudom :/

Te otthon maradtál ennyiért?


2020. jan. 14. 11:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem a 37E ft-ért, hanem mert a gyermekimnek így a legjobb. 7 éve itthon vagyok, 4 pici gyerekünk van. Nekünk így jó.
2020. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%
Ugyenezen dilemmázunk a férjemmel mi is. Idén júliusig kapom a GYED-t utána csak GYES+CSP-t. Anyagilag megengedhetjük, hogy itthon maradjak de a gyerek nagyon szociális, imádná a közösséget. A férjem meg mindenki mondja, hogy maradjak a gyerekkel és majd megy oviba jövő szeptembertől de én a halálba unom már itthon magamat. Szerintem magánbölcsibe fogjuk vinni majd ősztől (államiba nem is jelentkeztünk) én pedig visszamegyek dolgozni részmunkaidőbe. Nekem legalábbis ez a tervem, a férjem egyébként amellett hogy az itthon maradásomat szorgalmazza mindenben támogat.
2020. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12.


Szóról szóra így van nálunk is.

Hát majd kiderül mi lesz, még van 1 évem gondolkodni, igaz a bölcsibe fél évvel előbb jelezni kell azt mondták, de gondolom ha jelzem hogy menne majd, és esetleg mégse viszem nem tragédia.


A kérdést igen, nem úgy értettem, hogy ki maradt otthon ennyiért szívesen, hanem pont ellentétesen értettem, hogy csupán ennyiért volt e valaki aki bevállalta az otthon létet.

2020. jan. 14. 13:26
 14/18 anonim ***** válasza:
60%
Júniusig még gyed-en vagyok; utána jön a gyes. Itthon maradok. Anyagilag nálunk szerencsére nem baj, hogy ennyit fogok kapni. Én szeretnék a kislányommal lenni, amíg csak tehetem. Ebből az időszakból nem lesz több már...
2020. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a feleségem az alap 25500 +12200 Ft összeget kapta az elejétől, de közben amíg gyesen volt gondnok volt a társasházban, és a vállalkozásunkban is tevékenykedett. 2,5 év után ment el dolgozni részmunkaidőben.
2020. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

Az elsővel 15 hónapos korában mentem vissza dolgozni, egyszerűen muszáj volt felnőttek közé mennem. Nála 1,5 hónap alatt lezajlott a betegeskedős időszak, azóta is egy évben egyszer ha elkap valamit,tavaly mégcsak a háziorvoshoz sem kellett vinnem semmivel.

Másodikkal 16 hónaposan mentem vissza, ott a pénz is kellett és szintén vágytam a felnőttek társaságára. Nála márciustól-júniusig tartott a betegeskedős, fele bölcsi fele otthon időszak, utána és azota már ritkán.

Egyik döntésemet sem bántam meg, annyira jót tett nekik a bölcsi minden szempontból, hogy most sem tennék másképp. Nagyon hamar megtanultak alkalmazkodni, szocializálódni és mindent ami a közösséggel jár.

De ismerek olyat aki azt vallja, hogy maradjon vele otthon a kötelező oviig és ez így jó neki(k).

2020. jan. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én visszamentem amint betöltötte a 2 évet. Így hozta a szükség. Részállás+GYES. Nem bánom. Én is igencsak tevékeny vagyok.
2020. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Menj vissza, én is mennék ha nem szűnt volna meg a poícióm a munkahelyemen :/
2020. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!