Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 éves munkaviszonyom meg van...

Nikolett26 kérdése:

3 éves munkaviszonyom meg van de decemberben fel mondtam a régi munkahelyemen de januárban kezdtem egy masik helyen dolgozni de ki derült hogy terhes vagyok és ki rúgtak ilyenkor mi jár nekem? Munkanelkulibe be kell jelentkezni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 27. 21:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
Menj el dolgozni, kb 6-8 hetes terhes vagy, kutya se làtja
2020. jan. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos rosszul jött ki a lépés és mivel kileptel megszunt a munkaviszonyod így valóban semmit nem ér hogy 3 vagy akár 10 évig dolgoztál. Próbálj meg keresni valami munkát hogy be legyél jelentve vagy sajnos csak gyes és családi fog járni az meg nem sok.

Én most várom a másodikat de nem megy a bolt így a főnököm bezar szerencsére volt annyira korrekt hogy nem hagyja hogy ellátás nélkül maradjak így a cég felszámolását addig megvarja meg megszulok.

Hátha találsz te is rendes munkaadot persze elmondani sem kötelező hogy babát vársz 4-5 hónapig nem igazán látszik

2020. jan. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos nem jár több pènz. Munkahely váltás alatt vèdekezni kellett volna, ès nem a rendszert szidni. Kereshetsz másik munkahelyet, de ezt sehol nem fogják tolerálni, hogy már az első hetekben táppènzre kèregeted magad.
2020. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%
Keress másik munkát. Én 30. hétig dolgoztam. Ne mond meg, hogy terhes vagy és próbáld titkolni a próbaidő végéig. Akkor jár csak a gyed meg a csed ha a szülés napján biztosított vagy. Magyarán ha akkor van munkaviszonyod. Bármilyen munka jobb mint a semmi
2020. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
4%
Csak én gondolom úgy, hogy nem rúghatták volna ki? Terhes vagy, ezáltal védett. Szóval én azért megkérdeznék egy ügyvédet a helyedben.
2020. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt kirúghatják indoklás nélkül.

Amúgy ha új munkahelyre is megy és nem mondja el, hogy terhes, nem hiszem, hogy tolerálni fogják, hogy állandóan hiányzik a vizsgálatok miatt. Pláne, ha még rosszul is lesz, hányni fog stb.

2020. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt nem véd a terhesség sem így kirughatjak.

Kijavitanam az egyik válaszolot.

A biztosítás megszűnése utáni 40 napon belül kell megszuletnie a picinek és akkor már jogosult vagy csedre és gyedre

2020. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszi mindenkitől a válászt sziasztok
2020. jan. 28. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!