Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Más nem érezte rosszul magát,...

Más nem érezte rosszul magát, hogy azelőtt jól keresett, aztán meg kiszúrták a szemét 170.000 Ft GYED-del?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, van bőven tartalék, nincs megélhetési gond, de frusztrál, hogy amíg régen megkerestem a dupláját, most csak 170 ezer jön a számlára, ami a lakbért se fedezi, zsebpénz kb.


Tudom, máshol ennyit sem adnak, lehet visszamenni dolgozni. Vissza is fogok, de nem azonnal, viszont addig meg valahol rossz érzés hogy csak ennyi a részemről a bevétel, elmegy az összes havi pénz, és nem teszünk félre, mint azelőtt, amikor dolgoztam.


Hogy léphetnék túl ezen, hogy ne kattogjak ezen?


Párom természetesen dolgozik, és még egyszer írom, hogy nem arról van szó, hogy nem jövünk ki a pénzből, hanem az zavar, hogy a 170 kevés a korábbiakhoz képest, és hogy ahogy jött, el is megy.


2020. júl. 7. 13:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%
Öngondoskodás ebben az esteben is valid. Mennyire fog fájni majd a nyugdíj, ha ez sem tetszik.
2020. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%
Amikor terveztétek a gyermekvállalást, gondolom osztottatok-szoroztatok. Akkor, min vagy meglepődve?
2020. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
83%
Ezért alakították úgy a törvényt, hogy lehessen mellette dolgozni. Aki kevesli az visszamegy, és dolgozik gyed mellett. Én is gyeden vagyok, de nem eszembe ezen keseregni. Tisztában voltam vele, mennyi lesz az annyi.
2020. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
62%

Inkább úgy gondolkodj erről az egészről, hogy neked volt annyi eszed és vagy annyira értékes, hogy nem szorulsz rá az alamizsna pénzre ami a gyerek után jár. Van aki csak azért megy el szülni mert semmi máshoz nem ért és a legalapabb karriert se tudja felépíteni. Te legalább felépítettél valamit és nem a semmire szültél.

Én sokkal rosszabbul érezném magam ha szükségem lenne a gyerek után járó pénzekre és nem lenne ott, hogy bármikor vissza tudok menni dolgozni, ha nem lenne semmilyen célom a gyereken kívül. Nekem abszolút pozitívum ha valaki tudja magáról, hogy többet ér a munkája szaros 170 ezer forintnál és nem a GYED-re alapozza a megélhetését.

Én úgy gondolom, hogy kéne ebben jó néhány reform, hogy aki karriert épít, dolgozik, nem a semmire szül az sokkal többet kapjon mint aki a gyerekpotyogtatásból akar megélni.

2020. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy kevesebb lesz, csak nem valami jó, hogy amíg dolgoztam, nem hogy kijöttünk, hanem tettünk félre, most meg nem tudunk félretenni belőle.


Tartalék van, nincsenek megélhetési gondok, csak ha már az ember hozzászokott valamihez, akkor nem jó érzés, hogy alig kap pénzt. Tervezni meg mit terveztem volna azon kívül hogy tettünk félre erre az időszakra? De attól még nem fogok örülni hogy most ilyen keveset kapok.

2020. júl. 7. 13:23
 6/36 anonim ***** válasza:
82%

Bakker, a fizetésem alig több, mint a 170 000 Ft, és van diplomám is.

Nem tudom hol és milyen munkakörben dolgoztál előtte, de nagyon szerencsés voltál, ha ennek a dupláját kaptad havonta..

2020. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5ös, ez tényleg egy építő jellegű hozzászólás volt, ebbe így még nem gondoltam bele.


Igazából nem is fontos nekem annyira a karrier, de volt/van egy jó állásom, és már megszoktam, hogy több pénzt kapok ennél. Igazad van, legalább van hova visszamennem dolgozni, ez is valami :)

2020. júl. 7. 13:27
 8/36 khniki ***** válasza:
90%
Nekem a normál fizetésem sem volt ennyi. Tanár vagyok.
2020. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

#7, jó, nem pont a duplája, kicsit kevesebb.


Budapesten dolgozom multinál, és sajnos a 170 még az albérlet + rezsit se fedezi. 320bol viszont lehet valamit kezdeni, ha a párod is hazavisz egy hasonló összeget.

2020. júl. 7. 13:30
 10/36 A kérdező kommentje:

Anyukám is tanár, viszont apám nagyon sokat keresett, így anyukam otthon ült velem meg a tesoimmal 3 évet, én ilyenről álmodni se tudok sajnos.


Tudom amúgy hogy mennyire alulfizetettek a tanárok, sajnálom is őket, az a pénz már tenyleg semmire se elég.


Viszont nekem célom hogy egyedül is jól keressek, mert bármi előfordulhat, akár hogy egyedül maradok a gyerekkel, akkor meg szeretném őt rendben felnevelni.

2020. júl. 7. 13:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!