Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Más nem érezte rosszul magát,...

Más nem érezte rosszul magát, hogy azelőtt jól keresett, aztán meg kiszúrták a szemét 170.000 Ft GYED-del?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, van bőven tartalék, nincs megélhetési gond, de frusztrál, hogy amíg régen megkerestem a dupláját, most csak 170 ezer jön a számlára, ami a lakbért se fedezi, zsebpénz kb.


Tudom, máshol ennyit sem adnak, lehet visszamenni dolgozni. Vissza is fogok, de nem azonnal, viszont addig meg valahol rossz érzés hogy csak ennyi a részemről a bevétel, elmegy az összes havi pénz, és nem teszünk félre, mint azelőtt, amikor dolgoztam.


Hogy léphetnék túl ezen, hogy ne kattogjak ezen?


Párom természetesen dolgozik, és még egyszer írom, hogy nem arról van szó, hogy nem jövünk ki a pénzből, hanem az zavar, hogy a 170 kevés a korábbiakhoz képest, és hogy ahogy jött, el is megy.


2020. júl. 7. 13:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
82%

Engem nem zavar...

Így is elég, úgy is elég.. csak akkor több maradt a számlán.


Most csak azt érzem, hogy egy baromi nehéz állásban alulfizetnek.. de a különbözetet természetben kapom a gyerekeimtől 🥰



De ez az érzés azért van másképpen, mert nagyon tudatosan vállaltunk gyereket

Anyagi értelemben is, de nem erre gondoltam, hanem tudtam milyen dolgok lemondásával jár..

Feldolgoztam.. így nincsenek ilyen gondolataim.. nem is agyalok rajta

2020. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
40%
De az elso fel evben megkaptad a teljes fizetesedet Csed formajaban, arra, h otthon voltal a babaddal. Szerintem nagyon is jo ez igy.
2020. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,nem oly kevés az...én Szlovákiában élek, diplomás eü dolgozó vagyok. 1000 euros keresetem volt az ügyeleteimmel (24 órás). Most kapok 690 eurot. Én örülök neki, hisz ez egy jó fizetés, én meg itthon vagyok, nem kell éjszakáznom annyit, s bőven félre tudok belőle tenni a babaholmikra... Én ezzel elégedett vagyok.
2020. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Jaj elnézést, ez gyed, tehát már megszültél. Én táppénzen vagyok jelenleg, utolsó voltam. :)
2020. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
78%
Engem az érintett rosszul, hogy gyerekek előtt válogathattam a munkák közül, nem rossz fizetésért. 2 gyerek után szinte sehonnan nem hívtak vissza vagy nem tudtam összeegyeztetni az ovi nyitvatartásával, szünetekkel, szülői értekezlettel, stb...szóval elmentem 4 órába kevés pénzért, ahol rugalmasak. férjem közbe már a háromszorosát keresi ahhoz képest, mint mikor gyereket vállaltunk. és sajnos sok a sorstárs...
2020. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
52%

Ismerős érzés. Bár nekem a gyed alatt nem okozott rossz érzést, készültünk rá, de jelenleg 3 gyerek mellett csak félállásban dolgozom, emellé kapom Gyet-et.

Félállásban természetesen a fizetésem is csak fele összegű.

Hiába tudom épesszel, hogy csak így tudjuk megoldani a gyerekek körüli teendőket, hiába nem hozza fel sosem a férjem hogy kevesebbet keresek, hiába vagyunk meg így is anyagilag, akkor is fura. Remélem, elmúlik. Kitartás neked is.

2020. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
52%

Nem az összeg zavar engem sem, hanem hogy nem tudunk felretenni.


Én 570 ezret kerestem, a férjem csak 230-at. Szóval jóval több volt az én fizetésem.


Eddig azért nem kellett nagyon figyelni a költekezésre,most pedig nagyon, főleg, hogy hozzá kellett nyúlnunk a tartalékunkhoz férjem egészségügyi problémája miatt.


Annyi szerencsénk van, hogy van egy családi házunk, amit felújitottunk és a hitelünk+rezsi nincs 80 ezer Ft havonta

2020. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a GYED még elmegy, a GYES viszont valóban nevetséges.
2020. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
jó, a GYES-ről ne is beszéljünk, az már végképp 0, pont ezért adja nagyon sok anyuka bölcsibe a gyermekét, amikor az 2 éves lesz.
2020. júl. 9. 16:07
 30/36 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Gondolj arra, hogy otthon lehetsz ugy a gyermekeddel 2 évig, hogy kvázi "nem dolgozol" hanem a családoddal vagy és egyengedheted a pici testi lelki fejlődését alakithatod ezzel a szociális kötődést. Ne azt nézd, hogy mennyit kerestél mennyivel kevesebbet kapsz hanem azt, hogy ezért a pénzért dolgoznod SEM kellett, hiszen a gyerek eltartása a te, ti dolgotok nem az államé.
2020. júl. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!