Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Más nem érezte rosszul magát,...

Más nem érezte rosszul magát, hogy azelőtt jól keresett, aztán meg kiszúrták a szemét 170.000 Ft GYED-del?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, van bőven tartalék, nincs megélhetési gond, de frusztrál, hogy amíg régen megkerestem a dupláját, most csak 170 ezer jön a számlára, ami a lakbért se fedezi, zsebpénz kb.


Tudom, máshol ennyit sem adnak, lehet visszamenni dolgozni. Vissza is fogok, de nem azonnal, viszont addig meg valahol rossz érzés hogy csak ennyi a részemről a bevétel, elmegy az összes havi pénz, és nem teszünk félre, mint azelőtt, amikor dolgoztam.


Hogy léphetnék túl ezen, hogy ne kattogjak ezen?


Párom természetesen dolgozik, és még egyszer írom, hogy nem arról van szó, hogy nem jövünk ki a pénzből, hanem az zavar, hogy a 170 kevés a korábbiakhoz képest, és hogy ahogy jött, el is megy.


2020. júl. 7. 13:05
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
54%

Alapvetően a "felkészülő" fázisban érintett nagyon rosszul lélekben, hogy ez az időszak ezzel fog járni. Közben már nem, mivel képeztünk olyan tartalékokat direkt erre az időszakra, hogy ne legyen probléma, ha esetleg nem jönnénk ki ebből a bevételből (persze kijövünk szerencsére, de le is kopogom). Valahogy az idő folyamán a gondolat megfogantatásától a baba születéséig felkészültem rá lélekben, így nem zavar. Ahogy minden más "kellemetlenségre" is, ami ezzel jár.

Könnyű persze azt mondani, hogy menjen vissza anyuka dolgozni, de egy fél éves babát hova tegyünk? Őszintén... Egy fél éves babát ki tenne be bármilyen intézményi rendszerbe is? Ki bízná 6-8 órára nagyszülőkre a csöppségét (főleg ha nagyi sincs), vagy bébiszitterre, aki elviszi a pénzt, amit anyuka megkeres?

Én is azt javaslom, hogy alakítsd át tudatosan a gondolataidat. Anyagilag mi is kényelmes helyzetben vagyunk, persze nem mondom, hogy nem hiányzik az a plusz pénz, ami mehetett a megtakarításba, mert de... nagyon! De nem jó ezen rágódni.

Nézd azt, hogy van egy kis csodád és az "anyagi lemondásért" cserébe olyan pillanatokat élhetsz meg vele a nap 24 órájában két évig, amit senki nem vehet el tőled! Ebben a csodás szerencsében pedig tök pozitív, hogy ezért még pénzt is kapsz havonta hiszen semmi más dolgod nincs, mint hogy a kettőtökből keletkezett kis csodalényt (bocs hogy ennyiszer használom ezt a szót) életben tartsd, ellásd, tanítgasd, nevelgesd! Használd ki ezt az időt és örülj, hogy ezek a hetek csak a tiétek, amiket még nem vettek át a rohanó szürke hétköznapok!

Lehet ezt így is nézni és úgy is. De szerintem utóbbi sokkal jobb aurát kölcsönöz a mindennapoknak. Marha nehéz időszak ez egy kis családnak mindenféle szempontból, de miért ne tehetnénk széppé azzal, hogy nem azon problémázunk, hogy zsíros a hajunk, hogy fáradtak vagyunk, kimerültek, olykor csak sírunk a síró babáinkkal az ólünkben, hogy tejfoltos pólóban mászkálunk, hogy büfi szagunk van, hogy vége a régi szabadságnak, egy boltba "leugrás" is legalább egy órás procedúra és hogy a fizetésemnek csak egy töredékét kapom meg. :)

2020. júl. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

31, szépen megfogalmaztad a dolgot, és igazad is van.


Egyébként én a baba 1 éves kora után visszamegyek dolgozni napi 4 órában, szerencsére heti 1 nap minimum van home office lehetőség, de lehet, hogy több. Ez egy ésszerű kompromisszum szerintem, a bölcsőde is itt van tőlünk 2 percre. Persze, ha nem működik, akkor hagyom, ennyit nem ér a pénz. Tényleg a gyerek a legfontosabb, ezt az időszakot semmi nem adja vissza, nem éri meg görcsölni pár százezer forinton, amikor lelkileg sokkal többet kapsz vissza a gyerek által :)

2020. júl. 10. 11:55
 33/36 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem is nagyon kicsi ezaz összeg főleg,ha valaki ennek kb a dupláját hozta haza.

A CSED az még szép és korrekt összeg,de már a GYED kicsit nevetséges a GYES meg szóra sem érdemes.

A GYED-nek sem kellene maximum határt szabni...Nem értem miért nem lehet simán a fizetés 70%-a?? Aki netto 400-határ a csillagoség megkeresett miért veszik el 2 évre a fizetését úgy,hogy azért a gyerekkel dolgozik otthon ami durvább mint bejárni dolgozni.

Az,hogy 170-et kapunk és jaj dolgozhatsz mellette úgyhogy ne panaszkodj nevetsgées,hiszen 2 éves korig muszáj a gyerek mellett lenni,ha azt akarod,hogy normális felnőtt ember váljon belőle,szüksége van a gyereknek az anyja/apja közelségére,szeretetére így aki rákényszerül arra,hogy kb azonnal visszamenjen dolgozni annak a gyereke ki tudja miylen lelkisérüleéseket szenved el?? Azután majd járhat szerencsétlen felnőttként pszichológushoz ,hogy miért nem tud senkihez kötődni vagy pont miért abnormálisan szeretethiányos...

2020. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Igen, én sem értem, miért nem lehet a GYED is a fizetés 70%-a. Ez a 170 senkinek sem jó, aki 220 körül keresett, annak se optimális ez a pénz, aki meg 170et keresett, az meg eleve kevesebbet kap. Nem értem, ezt hogy matekozták ki. Nekünk továbbra is hiányzik a kiesett összeg, a 200 ezres lakbér+rezsi fényében nevetséges a GYED.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy mindenképpen lelki sérült lesz a gyerek, ha 2 éves kora előtt kerül bölcsibe. Az én fiam elég vidám baba, szereti az embereket, mosolyog rájuk, 1-2 órát simán egyedül hagyhatom anyukámmal, vagy férjem nagymamájával. (Azért nem tovább, mert anyatejes, amúgy is csak havi 1x "passzoljuk le" kb) Úgy gondolom, ha csak nem lesz valami diktátor gondozó a bölcsiben, vagy nem lesz beteges a fiam, bírni fogja a bölcsit, főleg hogy nekem lesz itthoni munka lehetőségem is, és csak 4 órában dolgozom eleinte, 3 éves koráig is maximum 6-ban. De tény, hogy vannak olyan gyerekek, akiknek nem való a bölcsi, meglátjuk, az én fiam közéjük fog-e tartozni.

2020. aug. 6. 08:52
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

33as


Szerinted akkor külföldön mindenki abnormálisan szeretethianyos?


Csak mert nagyon sok országban nincs lehetőség otthon maradni.


Legalábbis nekem spanyol, osztrák, belga anyuka munkatarsam volt és teljesen Ledöbbentek hogy 2 évig itthon leszek, mivel náluk nem szokás és nem is jár PL Belgiumban semmi pár hét után


Persze nekem is jó lenne a nem lenne limitje a GYED-nek sem :)

2020. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
0%

33 vagyok.

Hát aki tanult vagy olvasott valaha gyerekpszichológiát az tudja,hogy milyen mértékben szüksége van a csecsemőnek a túléléshez az anyuka testére,annak közelségére.

És igen rengeteg ember él úgy,hogy rengeteg sérelmet,tudatalatti problémát hordoz magában tele gátlásokkal,képtelen normális párkapcsolatra inkább hűtlen lesz,folyton elront mindent stb és viszik generációkon át a mintát.

Egyáltalán nem egészésges magára hagyni ilyen fiatalon a gyereket.

2020. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!