Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásra számithatok?

Milyen támogatásra számithatok?

Figyelt kérdés
Jövö tavasszal érkezik a gyermekem. A munkahelyemen határozott idejü szerzödéssel dolgozunk, ami minden év december 31-el jár le. Milyen támogatásra vagyok jogosult, ha meghosszabbítják a szerzödésem? Ha pedig nem, akkor lényegében semmit nem fogok kapni?

#GYED #GYES #határozott idö
2020. aug. 10. 07:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem belerúgás, hanem okítás. Okuljon belőle más is, és ne járják meg többen.

Látod, hogy fogalma sincs mit veszített ezzel? Maradjon sötétségben, csak hogy meg ne bántsuk?

Igaz, hogy ezzel már nem tud mit kezdeni, de legalább tanuljon belőle.

Egyébként ha szeptemberben szül, már a gyedet is csak "méltányosságból" passzívan fogja kapni. Csodás.

2020. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%
*ezzel a nyugdíjhoz se fog ketyegni a szolgálati ideje
2020. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont pont ezért esetemben szerintem nem érvényes, amit írsz 9-es, ha majd még egy gyereket akarnék, még mindig mondhatják, hogy nincs töb szerzödés."


Igen, a te eseted más, mert eleve határozott a szerződès. Így csak simán nem hosszabbítják meg, ès kèsz. Ehhez joguk van. Ahhoz nem volt, amit a 2-el tettek.

Ès nem rúgtunk bele, csak felnyitottuk a szemèt.

2020. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Utólag én is okosabb lennék. Nem kell azért hülyének tartani ne haragudjatok. Ez egy ilyen gusztustalan cég. Volt olyan kismama akinek meg sem hosszabbították a szerződését. És képzeljétek el, hogy így is 200.000 Ft felett lesz a Gyedem mivel jó volt a bejelentésem. És soha nem fogok oda visszamenni dolgozni ezek utám elhihetitek. Féltem, hogy én is úgy járok, mint a többi. Ha meg beperlem őket ezért évekig járhatok a bíróságra a semmiért. Többen beperelték őket még munkahelyi baleset miatt is és mindent eltusoltak ne aggódjatok.
2020. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

14-es a gyednek van maximuma. A bruttó nekem is több mint 200, aminek a nettója adókedvezmény nélkül 156.450 Ft. Akkor is ha 500.000 volt a bruttód. Erre jöhet még az adókedvezmény, ami első gyereknél 10.000 Ft.

Ki mondta neked, hogy 200 fölött lesz?

2020. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tájèkozatlan vagy. Beperelni nem kellett volna őket, egyszerűen nem írod alá, ès kèsz, elmèsz tp-re, ahogy vègül is tetted.

A gyed meg maximalizálása van, így egèszen biztosan nem lesz 200 felett. A csed igen, de a gyed nem.

2020. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!