Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség miatt ithon vagyok így is jár majd nekem a csed?

Figyelt kérdés
16hetes kismama vagyok az elejétől ithon mint veszélyeztetett,7éve a cégnél vagyok. Nekem most minden új mivel Sk-ból jöttem ide férjhez és első babánkat várjuk. Átlag bruttó bérem olyan 225ezer, de az a baj, hogy már azt is hallottam aki táppénzen van a terhessége alatt nemis kap vagy alig kap valamit! Ebben ha valaki tudna segíteni megköszönném!
2021. júl. 1. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A tp a kevés de a csedet nem abból számolják.
2021. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Amikor tp-n voltam 9-es kóddal 2018-ban, akkor nettoban kaptam (tp alatt) kb 139-143 e ft között havonta. Ebből ki lehet számolni a br bérem. Kb mint te kapsz, de lehet neked több is lesz valamennyivel.
2021. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Ja, a csedet kérdezted, h mennyi lesz bocsi 😂

Ha jól számolom az netto 188 ezer lesz.

2021. júl. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget 😊
2021. júl. 1. 09:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy táppénzen vagy még ugyanúgy jár a Csed, ha megfelelsz a feltételeknek, és a táppénz összege nem számítódik bele nyugi. A csedre való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva 180 naptári nap átlaga lesz a CSEDED bruttó összege, amiből csak 15% SZJA-t vonnak majd le.
2021. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van kalkulátor ehhez az mfor oldalán. Ezért írtam a 188 ezret.
2021. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ellátás továbbra sem lehet ellátás alapja...
2021. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!