Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkáltatom közös megegyezés...

A munkáltatom közös megegyezéssel el akar küldeni mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, bejelentettem szerdán hogy terhes vagyok, pénteken behívott az irodába, és közös megegyezéssel dugta az orrom alá a munkaviszony megszüntetését. Nem írtam alá! Azt mondta hogy ha nem írom alà akkor se maradhatok, mert ő nem fog miattam menni az adósok börtönébe…. 😅 akkor visz perre mert amint bejelentett 2 hèt múlva teherbe estem… vagy megszünteti, becsődölteti a Kft-t…. És a többi munkavállalót átveszi másik cégbe, engem nem…Mit tehet? Én mit tehetek? Kihez forduljak? Pénteken még dolgoztam, munkaidő itáliai hívott be, hétfőtől esetleg el tudok menni táppénzre, nem tudom hogy van e értelme. Azt tudni kell hogy jàrna csed és gyed ha maradhatnék itt munkaviszonyban mert visszamenőleg is van máshonnan munkaviszonyom,meglenne a 2 évben a 365 nap ha maradok szülésig. Maradt bent 3 szabadságom is… és egyébként 4 hónapig csak feketén alkalmazott, és ő akar vinni engem munkaügyi bíróságra???? 🤣

2021. júl. 17. 08:57
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Àprilis 23 volt az utolsó menszeszem… ezért akkortól számolják a terhességem… 1 éve babát akartunk és eddig nem jött össze… Április 12.én jelentett be, egyébként decembertől nàla dolgoztam heti 3 napot feketèn!
2021. júl. 17. 14:02
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne írj alá semmit, jogod van a gyerekvállaláshoz, neki meg kötelessége a táppénzt fizetni.

Ha kirúg vagy akármit csinál, milliókat fizethet majd neked kártérítést, szóval ne aggódj.

Ha nagyon szívózik, keress fel egy munkajogi ügyvédet.

2021. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
Nem volt még rendes munkád, bejelentve sem voltál normálisan és te azért szülsz egy gyereket, hát gratulálok
2021. júl. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ha nem voltál eddig bejelentve, akkor nem sok mindent fogsz kapni, mrmint ha nincs meg a megfelelő biztosítási idő, akkor gyed-re sem vagy jogosult stb, csak gyes, ami nem sok. Na és táppénz is csak annyi időre jár, amennyi bizt. időt szereztél az előző 1 évben stb. Ugyanakkor ne ird alá.

A Munka tv véd, tilos felmondani neked terhesség miatt.

2021. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat, előző voltam és nem olvastam végig a kérdést. Látom tákékozott vagy, akkor miért teszel fel ilyen evidens kérdést???
2021. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Dolgoztam előtte más helyen, bejelentve!!!
2021. júl. 20. 15:14
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

#13-as, mi közöd hozzá, hogy ki mikor vállal gyereket mit és mennyit dolgozott előtte?

Magánügy, joga van hozzá, és a munkáltató egyetlen dolgot csinálhat törvényesen: fizet a táppénzt és minden más járadékot.

2021. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Kirúgott azonnali hatályal….

Az oka sokszor készen munkából, és sokszor elmentem korábban.

Nem végeztem rendesen a munkámat… konfliktus helyzeteket szőtték a kolegáimmal, és tiszteletlen voltam…. Szerintetek?

Küldtem neki 19. Én ajánlott sürgősségi levelet a terhessegemről. 20.-án átvette, 21.-én azonnali hatályú felmondás

2021. júl. 21. 21:15
 19/24 anonim ***** válasza:
nem teheti meg, terhes vagy. tereld jogi útra. amúgy a kollégák nem állnak melléd?
2021. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem állnak mellém, maximum 2 kolléga 13 bol… sőt szerintem mindenki ellenem vallana ha úgy alakulna… mert így nyalnak a főnöknek
2021. júl. 21. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!