Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkáltatom közös megegyezés...

A munkáltatom közös megegyezéssel el akar küldeni mert terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, bejelentettem szerdán hogy terhes vagyok, pénteken behívott az irodába, és közös megegyezéssel dugta az orrom alá a munkaviszony megszüntetését. Nem írtam alá! Azt mondta hogy ha nem írom alà akkor se maradhatok, mert ő nem fog miattam menni az adósok börtönébe…. 😅 akkor visz perre mert amint bejelentett 2 hèt múlva teherbe estem… vagy megszünteti, becsődölteti a Kft-t…. És a többi munkavállalót átveszi másik cégbe, engem nem…Mit tehet? Én mit tehetek? Kihez forduljak? Pénteken még dolgoztam, munkaidő itáliai hívott be, hétfőtől esetleg el tudok menni táppénzre, nem tudom hogy van e értelme. Azt tudni kell hogy jàrna csed és gyed ha maradhatnék itt munkaviszonyban mert visszamenőleg is van máshonnan munkaviszonyom,meglenne a 2 évben a 365 nap ha maradok szülésig. Maradt bent 3 szabadságom is… és egyébként 4 hónapig csak feketén alkalmazott, és ő akar vinni engem munkaügyi bíróságra???? 🤣

2021. júl. 17. 08:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
jaj elfelejtettem hogy ez magyarország... mindegy, akkor is jár neked a pénz, terhesen nem tehet ki
2021. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ne írd alá. Egyszerűen írd le amit itt, Munkaügyi Bíróságot keress , ami területileg illetékes.

[link]

Nem kell ügyvéd olvasgasd ezt el és csináld:)

Szerintem 100 % nyugodt lehetsz, hogy nem mondhat fel. Ha első fokon nem is ezt mondanák ki menj tovább bátran. Hiába tudná bizonyítani, hogy később jöttél előbb mentél, ez a bíróságot nem fogja meghatni. Mondd azt, hogy eddig is megengedte, csak a terhességed miatti, mondvacsinált ok stb.

2021. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Megyünk a bíróságra

Remelem nyert ügyem lesz

2021. júl. 31. 18:09
 24/24 anonim ***** válasza:

Drukkolok, kérdező :)


A négy hónap bejelentés nélküli munkaviszonyt se felejtsd el megemlíteni ott.


A cégemnél valamennyit hallottam kirúgásról és előzmény nélkül tudtommal necces. Nálunk mindig előre teljesítménybeli, vagy egyéb gondokról kellet emaileket meg egyebeket írni, ezt megbeszélni az illetővel, HR-rel egyeztetni, hogy van-e már elég indok kirúgni valakit úgy, hoyg ne vihesse semmiképp perre (amikor jogos, nem azért mert terhes). Ingoványos a talaj és nem olyan egyszerű, mert egy bíróság nem tudja megmondani, hogy a te teljesítményed milyen volt. Azt sem, hogy időre értél-e be. Gondolom ilyen helyen nincs beléptetőkártya...


Majd írd meg, hogy mi történt. Drukkolunk :)

2021. aug. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!